Ukraina. Wywiad przechwycił rozmowę rosyjskiego żołnierza. "Pod żadnym pozorem tam nie wrócę"

Ukraiński wywiad przechwycił kolejną rozmowę telefoniczną żołnierza armii rosyjskiej. Wojskowy opowiadał swojej żonie o tym, że zamierza uciec z frontu. Według sił ukraińskich stan moralny i psychologiczny wojsk agresora jest na niskim poziomie.

Żona rosyjskiego żołnierza w rozmowie telefonicznej przechwyconej przez ukraiński wywiad opowiada, jak rosyjscy żołnierze są siłą zabierani na front i zaczynają uciekać - poinformował we wtorek 12 maja Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rosyjscy żołnierze odmawiają oddelegowania na wojnę w Ukrainie

Ukraina. "Pod żadnym pozorem tam nie wrócę"

Kobieta przekazała również mężowi, że jego jednostka może zostać odwołana ze strefy walki na odpoczynek. Żołnierz odpowiedział, że jak tylko "wpadnie na tyły", to pod żadnym pozorem na front nie wróci. Dodał także, że osób, które mają podobny plan, jest bardzo dużo.

Rosja straciła dowódcówRosjanie stracili kolejnych dowódców. "Oficjalnie zdemilitaryzowani"

Rosjanie chcą wracać do domu. "Chodź, złamię ci palec" 

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w środę 13 lipca o stanie kondycji wojsk okupanta. Według sił ukraińskich stan moralny i psychologiczny Rosjan jest na niskim poziomie. "Odnotowano systematyczne spożywanie napojów alkoholowych i dezercję. Okupanci skarżą się na nieskuteczność ataków na pozycje ukraińskie" - podano w codziennym komunikacie.

 

Jak pisaliśmy, Rosjanie próbują różnych metod, aby wrócić do domu z wojny w Ukrainie. Z przechwyconej rozmowy okupanta, stacjonującego w obwodzie charkowskim, wynika, że łamią sobie nawet palce. - Chodź, złamię ci palec - przytoczył wywiad słowa żołnierza. - Okazuje się, że jedno uderzenie nie wystarczyło, medycy odnotowali jedynie pojawienie się siniaka. Trzeba było spróbować jeszcze raz - relacjonował ojcu wojskowy. 

Rosyjska armia (zdjęcie ilustracyjne}Rozmowa Rosjanki z synem. "Kto będzie na nasze emerytury zarabiać?"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: