Grecja. Dla dwóch kobiet wakacje na Mykonos skończyły się koszmarem. Miały zostać zgwałcone

Na Mykonos miało dojść w sobotę do dwóch gwałtów. Ofiarami miały paść 22-letnie kobiety pochodzące z Danii oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie trwają śledztwa w tych sprawach.

22-letnia Brytyjka pochodząca z Preston w hrabstwie Lancashire miała zostać zgwałcona przez 30-letniego Amerykanina w czasie wakacji, które spędzała na greckiej wyspie Mykonos. Do zdarzenia miało dojść w sobotę.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Grecja. Brytyjka miała zostać zgwałcona w czasie wakacji na Mykonos

Kobieta po południu bawiła się ze znajomymi w jednym z barów na wyspie, gdzie poznała Amerykanina. Wieczorem wszyscy wrócili do pokoju hotelowego dziewczyny - donosi dailymail.co.uk. Kiedy dziewczyna udała się do łazienki, tuż za nią poszedł 30-latek, który według zeznań 22-latki miał wykorzystać swoją przewagę fizyczną i ubezwłasnowolnić ją, a następnie zgwałcić. 

Kobieta sprawę zgłosiła na policji następnego dnia. Została przesłuchana oraz skierowana na obdukcję. 30-letni mężczyzna został aresztowany, jednak zaprzecza, by dopuścił się gwałtu na kobiecie - informuje greekcitytimes.com

Boris Johnson Następca Johnsona zostanie ogłoszony we wrześniu. Opozycja żąda wyborów

Tego samego dnia na Mykonos została zgwałcona Dunka

To nie jedyna taka sprawa na wyspie Mykonos. Tej samej nocy, zgwałcona miała zostać także 22-letnia Dunka. Mężczyzna, który miał ją zgwałcić, był w podobnym co ona wieku. Poznali się w Mykonos Town, a następnie udali się do hotelu, gdzie miało dojść do gwałtu. Mężczyzna po rzekomym gwałcie opuścił hotel, a kobieta zgłosiła sprawę na policję nad ranem. Obecnie mężczyzna jest poszukiwany przez funkcjonariuszy.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Nagranie ze strzelaniny w Uvalde USA. Wyciekło nagranie strzelaniny w szkole w Uvalde. "Skrajna porażka służb"

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>> LINK

***********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: