Chersoń. Siły Zbrojne przeprowadziły akcję specjalną. Z rąk Rosjan uwolniono pięciu Ukraińców [WIDEO]

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy przekazał informację o uwolnionych Ukraińcach. W wyniku akcji specjalnej uwolnionych zostało pięciu mężczyzn. Za udaną operację w obwodzie chersońskim odpowiadają Siły Zbrojne Ukrainy.

Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły na początku tygodnia specjalną operację, która miała na celu przechwycenie jeńców. Dzięki działaniom przeprowadzonym w obwodzie chersońskiudało się uwolnić z rąk okupantów pięciu Ukraińców - żołnierza, byłego policjanta oraz trzech cywilów.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kanclerz Niemiec Olaf ScholzNiemiecki rząd publikuje listę broni, którą przekazał Ukraińcom

Chersoń. Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły akcję specjalną

Ukraiński wywiad wojskowy zaangażował się w akcję przechwycenia swoich obywateli z rąk Rosjan. Nie przekazano jednak informacji o tym, jak dokładnie przebiegła cała operacja. Wiadomo, że jeden z pięciu mężczyzn był poważnie ranny. Wszyscy uwolnieni Ukraińcy otrzymali niezbędną pomoc medyczną i znajdują się pod opieką ukraińskich władz. Nagranie z akcji zostało udostępnione później przez Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

 

Obwód chersoński, z którego uratowano Ukraińców, wciąż jest okupowany przez Rosjan. W poniedziałek minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow przekazał podczas rozmowy z dziennikarzem "The Times", że prezydent Wołodymyr Zełenski chce odbić okupowane terytoria. Mowa także o obwodzie chersońskim. Ukraińcy planują zebrać milion żołnierzy, a następnie wyposażyć ich w broń pozyskaną z Zachodu i rozpocząć odzyskiwanie południa swojego kraju. 

Zobacz wideo Tak wyglądał transport zniszczonych rosyjskich czołgów na wystawę w Warszawie

Chersoń. Zaatakowano rosyjską jednostkę wojskową

W niedzielę 10 lipca zaatakowano jednostkę wojskową okupantów, znajdującą się w Chersoniu. Mieszkańcy tych terenów zostali poinformowani o planowanej akcji i wezwani do ewakuacji. Serhij Chłań, doradca szefa chersońskiej regionalnej administracji wojskowej alarmował, by mieszkańcy, którzy nie mogą wyjechać, schronili się i zrobili zapasy niezbędnych produktów. Przekazano również, by zaklejono okna oraz omijano gromady rosyjskich wojskowych i ich sprzętu.

Nagrania szkoleniowe znalezione na YouTubieRosjanie znaleźli nagrania ze szkoleniami Ukraińców? Są dostępne online

Więcej o: