Rosjanie grzebią swoich żołnierzy żywcem? "By nie wypłacać odszkodowań krewnym"

Rosjanie chowają swoich żołnierzy żywcem? Według ukraińskiego kanału telewizyjnego ma to mieć związek z próbami ukrycia prawdziwych strat w armii.

Zgodnie z danymi Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na 10 lipca Rosjanie od początku wojny stracili 37 300 wojskowych. Według ukraińskiego kanału telewizyjnego Kanał 24, który powołuje się na źródła w wywiadzie, straty okupanta są tak duże, że niektórzy żołnierze są chowani żywcem.

Zobacz wideo Ukraińscy komandosi wylądowali na słynnej Wyspie Węży i podnieśli na niej flagę Ukrainy

Wojna w Ukrainie. Kanał 24: Rosjanie zorganizowali masowy grób dla swoich żołnierzy

Kanał podaje, że we wsi Kizomys (region chersoński) Rosjanie zorganizowali masowy pochówek dla swoich żołnierzy. "Aby ukryć prawdziwy stan rzeczy w armii rosyjskiej i nie wypłacać odszkodowań krewnym żołnierzy, okupanci chowają swoich żołnierzy na ziemi ukraińskiej" - czytamy.

Rosjanie mieli sprowadzić koparkę do wykopania dołu, a następnie zakopać w nim worki ze zwłokami. W niektórych z nich wciąż mieli być żywi ludzie, jednak zdaniem okupantów nie dało się im już pomóc. 

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie - zdjęcie ilustracyjneUkraina. Rosjanie prowadzą ciężki ostrzał na całej linii frontu. Są zabici i ranni

Ukraina. Wicepremierka Iryna Wereszczuk: Rosjanie palą ciała swoich żołnierzy

Kanał 24 przytacza także wcześniejszą wypowiedź wicepremierki Iriny Wereszczuk, której zdaniem Rosjanie w obwodzie chersońskim palą ciała swoich żołnierzy. - Wiąże się to z płatnościami i ukrywaniem strat. Palą i człowiek już nie jest martwy, ale "zniknął". Rosjanie będą to robić dalej, bo liczba zabitych rośnie i trudno to ukryć - powiedziała, podkreślając, że tego typu działania są już "tradycją" armii rosyjskiej.

Siergiej Ławrow podczas szczytu G20, 9 lipca 2022 r.Ławrow mówił, że "Zachód nie chce negocjacji". Blinken o szczegółach

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: