Ukraina. Atak Rosjan na Czasiw Jar. Zginęło 15 osób. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa

Do 15 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim na Ukrainie. Rosyjskie rakiety trafiły wczoraj wieczorem w dwa bloki mieszkalne. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa, wiele osób jest zasypanych pod gruzami.

Jak informują służby ratownicze Ukrainy, 5 osób udało się uratować spod gruzów. Nawiązano kontakt z kolejnymi trzema. Zasypane mogą być kolejne 24 osoby, w tym dziecko. Na miejscu pracuje około 70 ratowników. 

Jak informowały wcześniej władze obwodu donieckiego, rosyjskie rakiety wystrzelono z wyrzutni Uragan. Dwa wejścia do bloku są całkowcie zniszczone.

Atak na zakład przemysłowy w Krzywym Rogu

W niedzielę rano gubernator obwodu dniepropietrowskiego Ołeksandr Wiłkuł poinformował z kolei, że Rosjanie zniszczyli w ataku rakietowym zakład przemysłowy w pobliżu Krzywego Rogu w obwodzie dniepropietrowskim. Do ostrzału doszło w poniedziałek wieczorem. 3 pociski Kalibr uderzyły w przedsiębiorstwo w Radusznym.

Zobacz wideo Amerykańscy żołnierze przenoszą transportery opancerzone M113 na ciężarówki w ramach pomocy wojskowej Ukrainie

Zakład został całkowicie zniszczony. W nocy w tym samym obwodzie Rosjanie ostrzelali okolice miasta Zełenodolsk. Nikt nie zginął. Szef obwodu dniepropietrowskiego Ołeksandr Wiłkuł poinformował rano na Telegramie, że dobiega końca usuwanie skutków ataku. Jak podał, straty zostaną szczegółowo oszacowane.

Intensywny rosyjski ostrzał Krzywego Rogu i okolic rozpoczął się po wizycie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w miniony piątek. Celem były między innymi osiedla mieszkalne i szkoła. W nalotach zginęła 20-letnia mieszkanka Krzywego Rogu, a jej ojciec został ranny.

Andrij MelnykAndrij Melnyk zwolniony z funkcji ambasadora w Niemczech

Sztab Generalny Ukrainy: Rosyjski Iskander uderzył w Charków

Sztab Generalny Ukrainy podaje w swoim komunikacie, że w pobliżu Słowiańska grupa szturmowa wojsk rosyjskich przeprowadziła rozpoznanie bojowe, Rosjanie nie odnieśli zamierzonego celu i wycofali się. W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych czytamy, że w ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie prowadziły ostrzał artyleryjski w okolicach Słowiańska i Kramatorska w obwodzie donieckim. Rosyjskie rakiety spadły także w rejonie zaporoskim i charkowskim.

W okolicach Charkowa Rosjanie głównie starają się zapobiegać posuwaniu się wojsk ukraińskich. Ostrzelali także miasto z terytorium obwodu biełgorodskiego, używając pocisku samosterującego Iskander.

Ostrzał prowadzi także wojsko ukraińskie. Jednostki rakietowe i artyleryjskie uderzyły w dwa nieprzyjacielskie stanowiska dowodzenia, magazyny sprzętu i składy amunicji polowej w rejonie Czarnobajewki.

Wojna w Ukrainie - zdjęcie ilustracyjneUkraina. Rosjanie prowadzą ciężki ostrzał na całej linii frontu. Są zabici i ranni

Więcej o: