Niemcy. Na przyjęciu SPD kobiety otrzymały napoje z tabletką gwałtu. Policja bada sprawę

Niemiecka partia SPD poinformowała, że podczas letniego przyjęcia kilka kobiet zostało odurzonych napojem z tabletką gwałtu. Do tej pory na policję zgłosiło się pięć kobiet, a z informacji przekazanych przez portal tagesspiegel.de wynika, że odurzonych miało zostać osiem uczestniczek zabawy.

W środę podczas przyjęcia grupy parlamentarnej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) kilka kobiet otrzymało tzw. koktajl gwałtu. Do zdarzenia doszło w namiocie Tipi przy Urzędzie Kanclerskim. Na imprezie bawiło się około 1000 osób - donosi portal tagesspiegel.de. W przyjęciu uczestniczył także kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Zobacz wideo Ociepa: Niemcy nic nam nie przekazali, jeśli chodzi o sprzęt wojskowy

Niemcy. SPD potwierdza, że kobiety zostały odurzone podczas przyjęcia

W sprawie zdarzenia oświadczenie wydał lider SPD Mathias Martin, w którym potwierdził, że doszło do odurzeń kobiet podczas spotkania. Zapewnił także, że sprawa została zgłoszona na policję. Grupa parlamentarna SPD apeluje do innych osób, które również podejrzewają, że otrzymały napój z narkotykiem, aby sprawę "niezwłocznie zgłosiły na policję".

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Frank-Walter Steinmeier Frank-Walter Steinmeier miał "strofować" Zełenskiego. "Padły ostre słowa"

Kobieta po przyjęciu SPD źle się czuła i miała zawroty głowy. Nie pamiętała, co wydarzyło się wieczorem

Niemiecki portal poinformował, że kobiet, które otrzymały napoje z tabletką gwałtu, było osiem. Jedną z nich była 21-latka, która podczas spotkania jadła oraz piła napoje bezalkoholowe. Około godziny 21:30 zaczęła się źle czuć i miała zawroty głowy. Z kolei rano nie pamiętała tego, co działo się poprzedniego wieczoru.

Kobieta trafiła do szpitala, gdzie została poddana badaniom krwi oraz badaniu toksykologicznemu. Rzeczniczka niemieckiej policji wyjaśniła, że wyniki kobiety nie są jeszcze dostępne. W sobotę funkcjonariuszom udało się zdobyć informacje o kolejnych czterech kobietach, które zostały odurzone na przyjęciu. Każda z nich miała podobne objawy co 21-latka. 

Dziennikarka Marina Owsiannikowa z antywojennym plakatem Berlin. "Die Welt" rezygnuje ze współpracy z rosyjską dziennikarką

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: