Awantury na basenach w Niemczech. MSZ chce większej ochrony policji

Ze względu na liczne przejawy agresji wśród osób przebywających na niemieckich kąpieliskach, minister Nancy Faeser zabiega o zwiększenie liczby policjantów na basenach. - Potrzebujemy mniej chuliganów, a nie więcej policji - komentuje jej pomysł szef Niemieckiego Związku Zawodowego Policjantów Rainer Wendt.

W związku z licznymi, agresywnymi zachowaniami na niemieckich kąpieliskach, ministerka spraw wewnętrznych Nancy Faeser zwraca uwagę na zwiększenie liczby mundurowych na kąpieliskach. Tego stanowiska nie popiera jednak Rainer Wendt. - Potrzebujemy mniej chuliganów, a nie więcej policji. Trzeba kontrolować, kogo się wpuszcza - powiedział szef związku zawodowego policji. Nagrania z bójek pojawiły się już w mediach społecznościowych.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Berlin - miejsce, w którym sprawca wjechał w tłum przechodniówBerlin. Mężczyzna, który wjechał w ludzi, był w amoku, w aucie miał plakaty

Niemcy. Przemoc na kąpieliskach w Berlinie

Podczas wywiadu przeprowadzonego w "Bildzie" szefowa MSW wspominała o bijatykach, do których dochodzi na terenie kąpielisk, szczególnie w Berlinie. Sceny przemocy skomentowała słowami o "całkiem oczywistej przemocy ze strony środowisk migracyjnych". 

Zwróciła też uwagę, że rodziny spędzające czas w tych miejscach nie powinny czuć się zagrożone. - Rodziny i dzieci muszą mieć możliwość pójścia na basen w Niemczech bez żadnych obaw - komentowała Faeser podczas rozmowy z dziennikarzami.

 

Dodała również, że kluczowe jest sprowadzenie większej ilości policjantów. - Dla mnie ważne jest (...), aby było wystarczająco dużo personelu, aby coś takiego się nie zdarzało. W przypadku takich problemów, musi być odpowiednia obecność policji. Podniosę tę kwestię na konferencji ministrów spraw wewnętrznych krajów związkowych - zapewniła Faeser podczas rozmowy.

Zobacz wideo Ostre słowa ambasadora Ukrainy. "[Putin] musi zrobić to, co zrobił facet w Berlinie w bunkrze w maju 1945 roku"

Niemcy. Przemoc na kąpieliskach w Berlinie. Wymagana większa kontrola podczas wstępu

Szef Niemieckiego Związku Zawodowego Policjantów Rainer Wendt odniósł się do wypowiedzi minister Faeser. - Jeśli do setek chuliganów na otwartych basenach dołączą teraz setki policjantów, to nie pozostanie wiele miejsca dla rodzin z dziećmi. Potrzebujemy mniej chuliganów, a nie więcej policji. A to można zrobić tylko dzięki kontroli wstępu - mówił Wendt, cytowany przez dziennik "Bild"

Berlin. Demonstracja pod domem PrzyłębskiejBerlin. Demonstracja pod domem Przyłębskiej. "Julio, czy śpisz spokojnie?"

Więcej o: