Śmierć Shinzo Abe. Wcześniej zamachowiec miał planować atak na przywódcę grupy religijnej

Są nowe doniesienia ws. zabójcy byłego premiera Japonii Shinzo Abe. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna początkowo planował zamach na przywódcę grupy religijnej, która miała doprowadzić jego matkę do bankructwa.

Jak podaje m.in. "Japan Times", 41-letni Tetsuya Yamagami zeznał, że żywi urazę wobec "konkretnej organizacji", z którą miał być powiązany były premier Japonii Shinzo Abe. Japońska policja nie zdradziła nazwy organizacji, ale zapewne chodzi o grupę religijną.

Zobacz wideo Ukraińscy komandosi wylądowali na słynnej Wyspie Węży i podnieśli na niej flagę Ukrainy

41-latek zeznał ponadto, że początkowo planował atak na przywódcę wspólnoty religijnej. Kyodonews.net, powołując się na źródła bliskie śledztwu, informuje, że według mężczyzny grupa była odpowiedzialna za bankructwo jego matki. Kobieta wspierała organizację darowiznami. 

Jawor. 27-latek driftował na rondzieJawor: 27-latek driftował, aż dymiły opony. Stanie przed sądem [WIDEO]

Tetsuya Yamagami miał stwierdzić ponadto, że nie popełnił przestępstwa, ponieważ był przeciwny przekonaniom politycznym Shinzo Abe.

Zabójstwo Shinzo Abe

Shinzo Abe został dwukrotnie trafiony z pistoletu w czasie wiecu przed niedzielnymi wyborami do wyższej izby parlamentu w mieście Nara na zachodzie Japonii. Zmarł w piątek.

Abe był premierem w 2006 roku, a potem w latach 2012-2020 - sprawował ten urząd najdłużej w historii Japonii. Miał 67 lat.

Podczas przeszukania domu zamachowca znaleziono kilka kolejnych sztuk broni i materiały wybuchowe, w związku z czym ewakuowano mieszkańców budynku. Śledczy informowali, że sprawca sprawia wrażenie nieporuszonego zdarzeniem, a na pytania odpowiada ze spokojem. Yamagami, jak podają media, w przeszłości przez trzy lata służył w Japońskich Morskich Siłach Samoobrony

Ukraińskie wyrzutnie HIMARS w akcjiBędą kolejne systemy rakietowe HIMARS dla Ukrainy. Jest decyzja USA

Więcej o: