Wojna w Ukrainie. Nie żyje kolejny dowódca rosyjskiego wojska Aleksander Smirnow

Podczas walk w Ukrainie zginął kolejny dowódca wojsk rosyjskich. Jak czytamy w mediach społecznościowych nie żyje podpułkownik Aleksander Smirnow z 11. Brygady Powietrznodesantowej.

Według medialnych doniesień Aleksander Smirnow zginął 1 lipca w jednej z kwater dowodzenia. Wojskowy był zastępcą dowódcy 11. Brygady Powietrznodesantowej Uład-Ude. 

Jeden z pułkowników Sił Zbrojnych Ukrainy napisał, że wojska ukraińskie wykonały "kolejny krok dobrej woli". "Aleksander Smirnow [...] został oficjalnie zdenazyfikowany i zdemilitaryzowany" - czytamy we wpisie na Twitterze. 

Wojna w Ukrainie. Rosjanie stracili ponad 36 tys. żołnierzy

Jak przekazał sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, rosyjska armia straciła na Ukrainie ponad 36 tysięcy  żołnierzy. Według tych danych, w ciągu ostatniej doby Rosjanie stracili około 150 ludzi. Siły rosyjskie straciły też łącznie 1602 czołgi, 3797 pojazdów pancernych, 815 systemów artyleryjskich, 217 samolotów, 187 śmigłowców, 155 pocisków manewrujących i 15 okrętów.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraina. Walki na wschodzie i południu kraju 

Według informacji sztabu generalnego ukraińskiej armii podczas ostatniej doby siły ukraińskie odparły rosyjski atak w rejonie miejscowości Dobrianka na południu kraju. Podczas walk zniszczono rosyjską grupę dywersyjno-zwiadowczą. Komunikat sztabu głosi, że rosyjskie wojska podejmowały też próby ataków w obwodzie charkowskim.

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać dalsze działania Rosjan? Pytamy eksperta

Ukraińskie pozycje w tym obwodzie, a także w obwodzie donieckim w rejonie Bachmutu i Awdijiwki, były ostrzeliwane przez artylerię i atakowane przez śmigłowce. Szef administracji wojskowej obwodu dniepropietrowskiego Walentyn Rezniczenko poinformował, że Rosjanie ostrzelali w nocy klika miejscowości w rejonie krzyworoskim. Nikt nie został ranny, uszkodzone są budynki mieszkalne i linia energetyczna.

Więcej o: