Japonia. Inflacja dotknęła pingwiny i wydry w akwarium Hakone-en. Nie chcą jeść tanich makreli

Pingwiny i wydry, które przebywają w japońskim akwarium Hakone-en, położonym w środkowej Japonii w prefekturze Kanagawa, odczuły skutki inflacji. Zwierzęta nie chcą jeść tanich makreli, które zastąpiły znane im ostroboki pospolite.

Inflacja dotknęła pingwiny i wydry w akwarium Hakone-en. Nie chcą jeść tanich makreli, które otrzymują w zamian za droższe i znane im do tej pory ostroboki pospolite. Władze akwarium zapewniają, że mimo wszystko starają się spełnić potrzeby żywieniowe wszystkich zwierząt.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Japonia. Inflacja dotknęła pingwiny i wydry w akwarium Hakone-en. Nie chcą jeść tanich makreli

Akwarium Hakone-en przechodzi teraz poważne problemy, ponieważ pożywienie, które do tej pory serwowano zwierzętom, zdrożało nawet o 30 proc. Powodem jest inflacja oraz niewielkie połowy.

Aktualnie pod opieką akwarium znajduje się około 32 tys. zwierząt - rekiny, foki, pingwiny czy wydry, które są wymagające pod kątem potrzeb żywieniowych. Właściciele postanowili więc podawać zwierzętom makrele, które są tańszym zamiennikiem ostroboków i tym samym ograniczyć koszty - informuje CNN. Pomysł ten nie przypadł jednak do gustu zainteresowanym. 

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak pracownik akwarium macha makrelą przed dziobem pingwina - ten jednak ostentacyjnie się odwraca i ucieka. Wydry równie niechętnie podchodzą do nowego pożywienia.

Zobacz wideo Wodowanie japońskiego okrętu podwodnego Taigei. "Okręt podwodny na baterie jak w smartfonie"

Japonia. Władze Hakone-en nie chcą podnosić opłat wstępu do akwarium

Szef japońskiego akwarium podkreśla, że mimo trudności finansowych, podnoszenie opłat za bilety do Hakone-en nie są planowane. - Moglibyśmy podnieść opłatę za wstęp do akwarium i rozwiązać ten problem, ale dołożymy wszelkich starań, aby nasz obiekt był wygodnym miejscem do odwiedzenia dla naszych gości. Nie planujemy podnoszenia cen wstępu - przekazał szef akwarium Hiroki Shimamoto podczas rozmowy z francuską agencją prasową AFP.

- Wszystkie zwierzęta w akwarium należą do rodziny i dokładamy wszelkich starań, aby były zdrowe. Nigdy nie zmuszalibyśmy żadnego zwierzęcia do jedzenia tego, czego nie chce. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej ludzi przychodziło i odwiedzało Hakone i cieszyło się naszymi zwierzętami - zapewniał Shimamoto.

Więcej o: