Ukraińcy atakują rosyjskie bazy i magazyny. W ciągu ostatnich dni zniszczonych kilkanaście obiektów

Ukraińscy żołnierze niszczą rosyjskie bazy wojskowe i magazyny uzbrojenia na okupowanych przez Rosję terytoriach - poinformował "The Moscow Times". Do tej pory w ciągu 9 dni Ukraińcy zniszczyli 11 takich obiektów.

"The Moscow Times" przekazał m.in., że w środę Ukraińcy zaatakowali magazyn amunicji w okupowanym Chersoniu. Wskutek eksplozji i pożaru obiekt został doszczętnie zniszczony.

Do tej pory tego typu ataki zostały przeprowadzone na rosyjskie obiekty wojskowe między innymi w Chersoniu, Doniecku, Makijewce, Melitopolu, Popasnej, Nowej Kachowce i w pięciu innych miejscowościach.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W czerwcu zachodnie media informowały o istnieniu ukraińskich batalionów specjalnych, które działają na tyłach wroga. Żołnierze tych oddziałów niszczą tak zwaną krytyczną infrastrukturę, wysadzając magazyny broni, rafinerie i zakłady zbrojeniowe.

Zobacz wideo Zobacz także: Amerykańskie wyrzutnie rakiet HIMARS wykorzystywane przez ukraińskie wojsko

Wojna w Ukrainie. Trwają walki w Donbasie

Tymczasem w ciągu ostatniej doby Rosjanie ostrzelali 16 miejscowości w obwodzie donieckim. Szef obwodowej administracji wojskowej Pawło Kyryłenko poinformował, że zginęło siedem osób cywilnych.

Jak przekazał na Telegramie, wskutek rosyjskiego ostrzału trzy osoby zginęły w Torecku, dwie w Awdijiwce, jedna w Kodemie i jedna w Siewiersku. Dwie osoby zostały ranne.

Ukraińska policja podała, że zanotowano 28 przypadków ostrzału rakietami, ogniem artyleryjskim i ogniem czołgów. Celami ostrzału były między innymi wsie Kałynowe, Karliwka, Netajnoje, Perwomajskie i Sołowjowe. Uszkodzonych zostało 47 obiektów cywilnych, w tym 27 domów, szkoła podstawowa i średnia, przedszkole, apteka i stacja tranformatorowa.

Jednocześnie sztab generalny ukraińskich sił podał, że rosyjska armia straciła w Ukrainie łącznie ok. 36,6 tys. żołnierzy, w tym ok. 150 ostatniej doby.

Według Ukraińców siły rosyjskie straciły też łącznie 1602 czołgi, 3797 pojazdów pancernych, 815 systemów artyleryjskich, 217 samolotów, 187 śmigłowców, 155 pocisków manewrujących i 15 okrętów. Rosjanie mieli ponieść największe straty na kierunku awdijiwskim i bachmuckim.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: