Neapol. Włosi nie chcą już patrzeć na gołe torsy. W Sorrento 500 euro kary za spacer w bikini

Sorrento, turystyczna miejscowość w prowincji Neapol, wprowadza 500 euro kary za chodzenie po mieście w kostiumie kąpielowym lub z gołym torsem. To odpowiedź władz na zachowanie turystów. Urzędnicy postanowili zwalczać "zachowania sprzeczne z dobrymi obyczajami i przyzwoitością".

Na terenie Sorrento, leżącego nad Zatoką Neapolitańską na południu Włoch, zabronione jest poruszanie się półnago oraz w kostiumie kąpielowym - za złamanie zakazu władze miasta przewidują karę, która może zaboleć, zwłaszcza na wakacjach. Mandat za poruszanie się po mieście bez odpowiedniego stroju ma wynosić od 25 do 500 euro, podała ADNKronos

Zobacz wideo Spaghetti alla Norma

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Sorrento. Wysokie kary za poruszanie się z gołym torsem

Rozporządzenie w sprawie gołych torsów podpisał burmistrz miasta Massimo Coppola. Celem nowych przepisów jest zatrzymanie "nadużyć i zachowań, które są postrzegane przez większość ludzi jako sprzeczne z przyzwoitością i przyzwoitością". 

"Stwierdziliśmy, że utrzymywanie się takiej sytuacji stanowiącej element zakłopotania i dyskomfortu dla mieszkańców i odwiedzających turystów, może stanowić obiektywny parametr negatywnej oceny jakościowego poziomu dobrego życia w naszej gminie. To przekłada się na wizerunek i ofertę turystyczną" - tłumaczył burmistrz Sorrento. Stwierdził też, że "ochrona i poprawa bytu w przestrzeni publicznej jest strategicznym i priorytetowym celem administracji miejskiej".

Zdaniem urzędników gołe torsy i odsłonięte ciała w bikini pogarszały jakość życia mieszkańców. Nad przestrzeganiem nowych przepisów czuwać ma straż miejska. 

Sorrento vis a vis Wezuwiusza. Popularny kierunek na wakacje

Sorrento nad Zatoką Neapolitańską w regionie Kampania, jest jednym z najpopularniejszych we Włoszech miejsc na wakacje. Urokliwa miejscowość leżąca naprzeciwko wulkanu Wezuwiusz przyciąga turystów. Przyjeżdżają tu z całego świata. Magia urlopu sprawia, że niektórzy goście zachowują się we włoskim miasteczku, jakby wciąż byli na plaży. 

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: