Rosja. Trzej generałowie oskarżeni. Mają być powiązani z osobą skazaną za kradzież pieniędzy Putina

Trzej rosyjscy generałowie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zostali zatrzymani w wyniku podejrzeń o nadużycie władzy. Jednym z zatrzymanych jest doradca szefa resortu MSW - Siergiej Umnow. Rosjanom grozi 10 lat więzienia.

Informację o zatrzymaniu wojskowych potwierdziło MSW. Komitet Śledczy i Federalna Służba Bezpieczeństwa przeprowadziły rewizję w mieszkaniach generałów Siergieja Umnowa, Aleksieja Siemionowa (szefa policji drogowej w Petersburgu i obwodzie leningradzkim) i Iwana Abakumowa (generała w stanie spoczynku).

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Siergiej ŁawrowŁawrow o wycieku rozmowy Putina z Macronem: Nie mamy się czego wstydzić

Rosja. Generałowie oskarżeni o nadużycia

Dochodzenie dotyczące wojskowych rozpoczęło się w 2020 roku. Według ustaleń śledczych, generałowie mieli nakłaniać petersburskich biznesmenów, aby przekazywali datki na Fundusz Pomocy dla Głównego Departamentu Spraw Wewnętrznych obwodu petersburskiego i leningradzkiego w latach 2016-2020 - przekazuje Interfax.

Pieniądze, które wpływały, miały trafiać do generałów, którzy przeznaczali je na zakup samochodów, nieruchomości oraz na zatrudnianie dodatkowych asystentów. Fundusz został założony przez struktury, które były powiązane z przedsiębiorcą Dmitrijem Michalczenką. Pod koniec czerwca mężczyzna został skazany na 20 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za kradzież pieniędzy, do której miało dojść podczas budowy rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie - informuje Interfax.

Zobacz wideo Czy istnieje ryzyko użycia broni atomowej przez Rosjan? Siemoniak: Ryzyko jest bardzo małe

Rosja. Oskarżonym generałom grozi do 10 lat więzienia

Komitet Śledczy Rosji rozpoczął już sprawę karną. Generałowie usłyszeli zarzuty poważnego nadużycia swoich stanowisk w lipcu 2020 roku oraz zarzuty z artykułu o nadużyciu władzy w petersburskiej policji. Grozi im do 10 lat więzienia.

"Generał Umnow został zatrzymany i przewieziony do Moskwy. Obecnie przebywa w areszcie. Wojskowemu miały zostać postawione zarzuty nadużycia władzy. Dowódca nie przyznał się do winy" - przekazał dziennik "Kommersant".

Generał MSW Rosji zatrzymany w Moskwie. Siergej Umnow jest w areszcieRosyjski generał Siergej Umnow zatrzymany przez FSB

Więcej o: