Słowiańsk. Dwie ofiary śmiertelne zmasowanego rosyjskiego ostrzału

Ukraińscy żołnierze odparli rosyjski atak w rejonie osady Dolina koło Słowiańska na wschodzie kraju, a także zadali wrogowi liczne straty w okolicy Kramatorska - poinformował w środę sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy w porannym komunikacie. Tymczasem do dwóch osób wzrósł tragiczny bilans wtorkowego ataku na Słowiańsk.

Według komunikatu sztabu Rosjanie prowadzili ostrzał artyleryjski w rejonie Bachmutu. Żołnierze ukraińscy zatrzymali atak wroga w rejonie miejscowości Spirne i odparli wojska rosyjskie. Pozycje ukraińskie były tam ostrzeliwane ze śmigłowców, czołgów, moździerzy.

Rosjanie ostrzeliwali również siły ukraińskie w rejonie Charkowa. Kontynuowali też ataki rakietowe na infrastrukturę cywilną na Zaporożu i w obwodzie mikołajowskim. Ostrzał prowadzony jest również z czterech rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym, dysponujących bronią rakietową. Zacięte walki trwają także w okolicach Ługańska.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Ukraiński sztab podaje, że w ciągu ostatniej doby lotnictwo ukraińskie zniszczyło dwa rosyjskie składy amunicji i wyeliminowało z walki dwa plutony żołnierzy.

Zobacz wideo Zobacz także: Amerykańskie wyrzutnie rakiet HIMARS wykorzystywane przez ukraińskie wojsko

Wojna w Ukrainie. Dwie ofiary śmiertelne ataku na Słowiańsk

Władze Słowiańska podały w środę rano, że we wtorkowym ostrzale miasta zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych.

W wyniku ostrzału w mieście doszło do licznych pożarów. Zaatakowane zostało centrum miasta, osiedla Warszawa i Siewiernyj. Pociski trafiły także w uzdrowisko balneologiczne, regionalny park krajobrazowy "Słowinianskij Kurort". Okupanci ostrzelali miasto zakazaną amunicją kasetową.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow przyznał w rozmowie z Apostrof TV, że Ukraina może pokonać Rosję do końca tego roku, ale do tego konieczna jest wystarczająca liczba wysokiej jakości broni od państw zachodnich.

- Dla nas granice przed 24 lutego nie są zwycięstwem, dla nas granica z 1991 r. jest zwycięstwem - zaznaczył Daniłow.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: