Wojna w Ukrainie. Ostrzał Słowiańska. Zniszczone centrum miasta. "Czysty terroryzm"

Wojska Władimira Putina ponownie zaatakowały Słowiańsk. "Rosjanie ponownie celowo uderzają w miejsca, w których gromadzą się cywile. To jest czysty terroryzm" - skomentował atak gubernator obwodu donieckiego.

Rosjanie przeprowadzili zmasowany ostrzał Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Centralny plac targowy w tym mieście stanął w płomieniach. Dwie osoby zginęły a siedem zostało rannych - poinformował mer Słowiańska Wadym Lach, którego cytuje Ukraińska Pravda.

Zobacz wideo Poparcie USA dla Ukrainy osłabło? Pytamy eksperta

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie. "Celowo uderzają w miejsca, w których gromadzą się cywile"

Słowiańsk był ostrzeliwany z bliskiej odległości. W rezultacie rosyjskiej ofensywy stał się miastem frontowym - stwierdził mer miasta, który wezwał wszystkich mieszkańców do pozostawania w schronach. "Rosjanie ponownie celowo uderzają w miejsca, w których gromadzą się cywile. To jest czysty terroryzm" - skomentował atak gubernator obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko na Telegramie.

Rosjanka z Legionu Wolności Rosji przemawia do rosyjskich żołnierzy (4.07.2022 r.)"Pierwsza" Rosjanka zapowiada zemstę. "Putin już przegrał"

Armia rosyjska w niedzielę 3 lipca przeprowadziła "największy w ostatnich czasach" atak na dzielnice mieszkalne Słowiańska. Jak poinformował wówczas Wadym Lach, którego cytuje Ukraińska Prawda, zginęło mnóstwo cywilów i wielu zostało rannych. Ukraińscy kolaboranci powiedzieli wprost, że jest to odwet za rzekomy ostrzał Biełgorodu, o który Rosja oskarża Ukrainę. Kijów zwrócił jednak uwagę, że Ukraina nie ma w swoim wyposażeniu zestawu rakiet Pancyr, które spadły na miejscowość. Taki sprzęt ma natomiast Rosja. Więcej na ten temat:

Odpowiedź Ukrainy na zarzuty RosjiRosja oskarża Kijów o atak na Biełgorod. "Nie mamy takich rakiet"

Słowiańsk kolejnym celem Rosji

Obecnie siły Rosji skoncentrowane są w obwodach ługańskim i donieckim. Jak zaznacza Radio Svoboda, pełna kontrola nad Donbasem i południem Ukrainy pozwoli na utworzenie lądowego korytarza prowadzącego na anektowany Krym, zapewni dostęp do Naddniestrza i pełną kontrolę nad obiektami gospodarki. Według ekspertów i przedstawicieli ukraińskich władz Słowiańsk jest kolejnym celem wojsk Władimira Putina. W 2014 r. był pierwszym miastem, jakie w Donbasie zajęli Rosjanie. Był okupowany przez trzy miesiące.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: