Rosja. Uczelnia w Moskwie otwiera nowy kierunek. Dot. wojny i "przeciwdziałaniu kolorowym rewolucjom"

Wydział Nauk Politycznych Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosowa otworzył zapisy na studia magisterskie, których celem jest szkolenie studentów "w przeciwdziałaniu technologiom współczesnych informacyjnych, hybrydowych i handlowych wojen i kolorowych rewolucji".

Jak podaje Radio Swoboda, w ramach nowego kierunku studenci uczelni im. Łomonosowa w Moskwie będą uczyli się m.in. "psychologii stanów ekstremalnych", "neurolingwistycznego programowania i innych technik efektywnej komunikacji w polityce" czy "najnowszych praktyk operacji informacyjnych w stosunkach rosyjsko-amerykańskich".

Władimir Puitin Urzędnicy Putina nie mają lekko. BBC o tym, jak chroniony jest prezydent

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Moskwa. Nowy kierunek na uniwersytecie Łomonosowa. W programie m.in. "analityczne wsparcie specjalnych operacji w wojskowych"

Inne przedmioty, które wymienia radiostacja, to: "specyfika przeciwdziałania nowoczesnym technologiom kolorowych rewolucji", "analityczne wsparcie specjalnych operacji wojskowych i policyjnych" oraz "propaganda specjalna i przeciwdziałanie fałszerstwom w kontekście specjalnych operacji wojskowych i policyjnych".

Zobacz wideo To nie propaganda Kremla wyprała Rosjanom mózgi. Sami wypierają fakt inwazji na Ukrainę

Studia na tym kierunku będą odpłatne. Na początek moskiewski uniwersytet planuje przyjąć 20 studentów. Radio Swoboda podkreśla, że w opisie kierunku uczelnia nie precyzuje, czym - zgodnie z programem zajęć - są owe "kolorowe rewolucje" i "wojna hybrydowa".

Opiekunem kierunku będzie politolog Andriej Manojło, autor rozprawy doktorskiej "Rola modeli kulturowych i cywilizacyjnych oraz technologii informacyjnego i psychologicznego oddziaływania w rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych", oraz monografii "Wojna informacyjna jako narzędzie agresji zewnętrznej i ekspansji terytorialnej".

Papież Franciszek - zdjęcie archiwalne Papież zadeklarował, że nie zamierza rezygnować. "Pałacowa plotka"

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: