Moskwa. Ambasada USA nie podaje nowego adresu. Powód? Teraz znajduje się przy placu DRL

Ambasada USA w Moskwie nie podaje już na swojej stronie internetowej aktualnego adresu, pod którym znajduje się placówka. Wszystko przez to, że plac przed budynkiem został przemianowany na "Plac Donieckiej Republiki Ludowej". Rosyjskie media podają, że nazwę ma zmienić również plac w pobliżu ambasady Niemiec.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Moskwie ukryła adres swojej placówki - poinformował 3 lipca "Newsweek". Zmiana nastąpiła po tym, jak rosyjskie władze przemianowały plac przed budynkiem.

Zobacz wideo Jakie są szanse, że Ukraina odzyska ziemie z 2014 roku? [Q&A Gazeta.pl]

Rosja. Ambasada USA usunęła ze strony adres. Ma to związek z przemianowaniem placu

W ostatnim czasie rosyjskie władze zmieniły nazwę placu w pobliżu placówki na "Plac Donieckiej Republiki Ludowej", czyli samozwańczej, nieuznawanej przez Zachód republiki w Ukrainie - jednego z dwóch separatystycznych regionów, które Rosja nazywa suwerennymi.

Obecnie na stronie ambasady USA zamiast aktualnie obowiązującego adresu widnieją współrzędne geograficzne, natomiast w sekcji "Ambasada i konsulaty" podany jest poprzedni adres placówki: zaułek Balszoj Dewiatyński nr 8.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir Putin i Alaksander ŁukaszenkoŁukaszenka: Białoruś z Rosją budują jedno, potężne, niezależne państwo

Moskwa. Adres ambasady Niemiec również zostanie zmieniony?

Za zmianą nazwy placu mieli w czerwcu tego roku głosować mieszkańcy. Według "The Moscow Times" miasto może zmienić także nazwę placu w pobliżu ambasady Niemiec. Miałby się on nazywać "Placem Ługańskiej Republiki Ludowej".

Wcześniej, w marcu tego roku, przed rosyjską ambasadą w Waszyngtonie pojawiła się tabliczka z napisem "droga Prezydenta Zełenskiego". Wówczas jeden z aktywistów tłumaczył w rozmowie z "The Hill", że jest to forma pokojowego protestu "przeciwko okrucieństwom Putina i uhonorowanie Ukrainy". 

Dmitrij PieskowRosja stawia warunki Ukrainie. "Pieskow niech się nie martwi"

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: