Rosja. Kolejny pożar w Moskwie. Ogień wybuchł w wieżowcu mieszkalnym

Pożar ogarnął wieżowiec mieszkalny w Moskwie - poinformowała agencja Interfax. Ogień wybuchł na 55 piętrze jednej z wież Capital Towers.
Zobacz wideo Pożar elektrowni w Szczastii w Ukrainie podczas intensywnego ostrzału

Nagranie pożaru zamieścił na Twitterze kanał NEXTA oraz rosyjska agencja Interfax. "Na miejsce wypadku przybyły służby ratownicze" - podają.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Pożar w MoskwieDuży pożar na południu Moskwy. Wstępna przyczyna: podpalenie

Tajemnicza seria pożarów w Rosji

W ostatnim czasie Rosja mierzy się z serią pożarów. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy płonęło wiele strategicznych obiektów na terytorium kraju. W większości przypadków przyczyna pożarów nie została oficjalnie potwierdzona, chociaż wielu analityków i ekspertów podejrzewało działania sabotażowe. Takie przypuszczenia były np. w przypadku pożaru z 3 maja. W nocy pod Moskwą ogień pojawił się na terenie kompleksu magazynów Atlant Park - a dokładniej w magazynie należącym do prokremlowskiego wydawnictwa "Proszeszczenie". Jak informował wtedy niezależny rosyjski portal Mediazona, tuż po rozpoczęciu wojny w Ukrainie pracownicy tego wydawnictwa otrzymali polecenie usunięcia ze szkolnych podręczników "nieodpowiednich" wzmianek o Ukrainie.

Tego samego dnia doszło do pożaru w składzie odpadów polietylenowych w rejonie Krasnojarska. Ogień miał obejmować około 500 metrów kwadratowych. 2 maja natomiast doszło do pożaru w fabryce amunicji w Permie, niedaleko Uralu. Fabryka miała produkować amunicję rakietową Grad i Smiercz, które to pociski na dużą skalę były wykorzystywane w Ukrainie. 

W połowie czerwca pożar wybuchł w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym na jednym z największych pól gazowych.

Rosja: Ogromny pożar na jednym z największych pól gazowychRosja. Potężny wybuch i pożar na jednym z największych pól gazowych [WIDEO]

Więcej o: