Obwód odeski. Mężczyźni kąpali się w Morzu Czarnym. Trafili na minę, jeden z nich nie żyje

Dwóch mężczyzn w miejscowości wypoczynkowej Karolino-Buhaz w obwodzie odeskim kąpało się w zabronionym przez wojsko miejscu w Morzu Czarnym. Trafili na minę. Jeden z nich zginął, drugi został ranny.
Zobacz wideo Tak wyglądał transport zniszczonych rosyjskich czołgów na wystawę w Warszawie

O wypadku poinformowała rzeczniczka ukraińskiego Dowództwa Operacyjnego "Południe" Natalia Humeniuk. Portal suspilne.media podaje, że pomimo zakazu wchodzenia na plaże, na wybrzeżu przebywała tam grupa mężczyzn. Podczas ich kąpieli w morzu eksplodowała mina. Jeden zginął, drugie został ranny.

Serhij Bratczuk, rzecznik odeskiej regionalnej administracji wojskowej, we wpisie na Telegramie zaapelował do mieszkańców Ukrainy, aby ci nie ignorowali ostrzeżeń o minach.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Alaksandr ŁukaszenkaŁukaszenka oskarża Ukrainę o wystrzelenie rakiet w kierunku Białorusi

Wywiad USA: Rosjanie zaminowali ukraińskie porty na Morzu Czarnym

W zeszłym tygodniu amerykański wywiad poinformował, że rosyjska marynarka wojenna otrzymała rozkaz zaminowania portów w Odessie i Oczakowie. - Stany Zjednoczone mają informacje, że flota czarnomorska ma rozkaz skutecznie blokować ukraińskie porty w Odessie i Oczakowie - powiedział jeden z przedstawicieli wywiadu.

- Wpływ działań Rosji, które spowodowały zaprzestanie handlu morskiego w północnej części Morza Czarnego i sprawiły, że region stał się niebezpieczny dla żeglugi, jest nie do przecenienia, ponieważ ukraiński eksport drogą morską ma kluczowe znaczenie dla globalnego bezpieczeństwa żywnościowego - powiedział amerykański urzędnik.

Kreml zaprzeczył tym zarzutom i stwierdził, że to Ukraińcy sami zaminowali swoje porty.

Rosyjscy żołnierze (zdjęcie ilustracyjne)Coraz więcej starć w rosyjskiej armii. Kłótnie na tle etnicznym, walka o łupy

Więcej o: