Michaił Gorbaczow trafił do szpitala. Jest dializowany, w sieci pojawiły się zdjęcia

Michaił Gorbaczow trafił do szpitala - podaje ukraińska agencja UNIAN. Jak dodaje, ostatni przywódca Związku Radzieckiego ma poważne problemy zdrowotne. Temu, że stan byłego polityka się pogorszył zaprzecza kremlowska agencja RIA Novosti.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy istnieje ryzyko użycia broni atomowej przez Rosjan? Siemoniak: Ryzyko jest bardzo małe

Ukraińska Niezależna Agencja Informacyjna opublikowała na Telegramie wpis, na którym widać 92-letniego Michaiła Gorbaczowa, który leży na szpitalnym łóżku. "Zdiagnozowano u niego cukrzycę i problemy z nerkami, jest on poddawany dializie" - przekazała agencja.

Strona rosyjska zaprzecza

Doniesieniom tym zaprzeczyła Fundacja Gorbaczowa - podaje rosyjska państwowa agencja RIA Novosti. "Nigdy nie komentujemy problemów zdrowotnych Michaiła Gorbaczowa. Ale w tym przypadku mogę tylko powiedzieć, że to, co pojawia się na tych kanałach [na Telegramie - red.], nie jest prawdą" - przekazał Władimir Poliakow, przedstawiciel fundacji.

"Były przywódca ZSRR skończył w tym roku 91 lat. Wiadomo, że w październiku 2021 roku został poddany kwarantannie w szpitalu z powodu pandemii koronawirusa" - podkreśla RIA Novosti.

Więcej o: