Prezydent Indonezji po spotkaniu z Putinem: Przekazałem mu wiadomość od Wołodymyra Zełenskiego

- Przekazałem Władimrowi Putinowi wiadomość od prezydenta Zełenskiego - powiedział prezydent Indonezji Joko Widodo, który spotkał się w Moskwie z rosyjskim przywódcą. Dodał, że jest gotów pomóc w nawiązaniu komunikacji między Putinem a Zełenskim.

Joko Widodo w środę przebywał w Ukrainie. Jak informował na Twitterze, był m.in. w Irpieniu pod Kijowem. "Widziałem na własne oczy zniszczenia domów i infrastruktury spowodowane wojną" - pisał prezydent Indonezji. Podkreślał, że ma nadzieję, iż wojna wkrótce się skończy. 

Prezydent Indonezji: Przekazałem Putinowi wiadomość od Zełenskiego

Joko Widodo poinformował również, że zaproponował Wołodymyrowi Zełenskiemu przekazanie w jego imieniu wiadomości Władimirowi Putinowi. Prezydent Indonezji w czwartek złożył także wizytę w Moskwie. Na konferencji prasowej, jak podaje Ria Novosti, indonezyjski lider poinformował, że rzeczywiście przedstawił Putinowi przesłanie od Zełenskiego. 

Upały w pociągu. Czytelnik skarży się na temperaturęUpały w pociągach. Czytelnik alarmuje: Temperatura sięga nawet 38 stopni

- Przekazałem prezydentowi Putinowi wiadomość od prezydenta Zełenskiego i wyraziłem swoją gotowość do zbudowania komunikacji między dwoma liderami - powiedział. 

Widodo nie sprecyzował, jak brzmiała wiadomość. Dodał, że Indonezja nadal jest gotowa współpracować z Rosją. 

Po spotkaniu z prezydentem Indonezji agencja TASS opublikowała oświadczenie Putina. - Jestem przekonany, że osiągnięte dzisiaj porozumienia ułatwią dalsze wzmacnianie partnerstwa rosyjsko-indonezyjskiego - przekazał Putin. Rozmowy określił jako "znaczące" i "rzeczowe". 

Władimir PutinKreml potwierdza: Putin weźmie udział w szczycie G20

Więcej o: