Ukraina. Labrador uratowany ze zbombardowanego budynku. "Takie wieści są jak promyczek nadziei" [WIDEO]

W Mikołajowie Rosjanie zbombardowali cywilne budynki. W jednym z nich utknął labrador. Ukraińskim strażakom udało się uratować czworonoga. "Czy nasi chłopcy zostawią kogoś w tarapatach, nawet jeśli ten 'ktoś' ma ogon?" - piszą służby w komunikacie.

Ukraińskim strażakom udało się uratować labradora uwięzionego w zbombardowanym przez Rosjan budynku. "Pośród całkowitego bólu i rozpaczy ta wiadomość jest jak promyk nadziei" - czytamy na Facebooku Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. 

Zobacz wideo Tak wyglądał transport zniszczonych rosyjskich czołgów na wystawę w Warszawie

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Wojna w Ukrainie. Labrador uratowany ze zbombardowanego budynku

Rosjanie wciąż atakują ukraińskie miasta, nie oszczędzając celów cywilnych. Siły Ukrainy dbają o to, żeby pomóc każdemu - także czworonogom. 

"W Mikołajowie, w budynku zniszczonym przez Rosjan, w jednym z mieszkań na czwartym piętrze pozostał labrador" - poinformowała PSU. O uwięzionym zwierzęciu ratowników poinformował właściciel psa, który sam bezskutecznie próbował go ewakuować z pomocą drabiny. 

Wojna w Ukrainie. Rosyjski jeniec: Nikogo nie wyzwalamy, to straszna wojna Wojna w Ukrainie. Rosyjski jeniec: Nikogo nie wyzwalamy, tylko łapiemy

"Czy nasi chłopcy zostawią kogoś w tarapatach, nawet jeśli ten "ktoś" ma ogon? - pytają retorycznie Ukraińcy, publikując film z akcji ratunkowej. 

Ukraina. Ratownicy ewakuowali psa ze zbombardowanego budynku

Zwierze zostało zupełnie samo wśród gruzów zbombardowanego bloku mieszkalnego. 

"Pies był strasznie przestraszony, więc operacja specjalna 'Uratuj Labrika' wydawała się trudna" - przyznali ratownicy. Czworonożny podopieczny jednego z mieszkańców Mikołajowa nie chciał wejść do kołyski dźwigu. Ostatecznie udało się go jednak przekonać. Właściciel i jego labrador są już razem - cali i zdrowi.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu odznacza żołnierzy rannych podczas wojny w Ukrainie w Centralnym Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Moskwie, 29 czerwca 2022 r., Wojna w Ukrainie. Rosjanie chcą wracać do domu. "Chodź, złamię ci palec"

"W dzisiejszych czasach takie wieści również przyprawiają o płacz - ale to są łzy nadziei" - czytamy pod filmikiem. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: