Wojna w Ukrainie. Rosjanie chcą wracać do domu. "Chodź, złamię ci palec"

Rosjanie znaleźli sposób, aby wrócić do domu z wojny w Ukrainie. Aby opuścić Kijów, uciekają się do okaleczania i łamią sobie palce - informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Morale rosyjskich żołnierzy od początku wojny w Ukrainie jest niskie. Braki w sprzęcie, niewystarczająca ilość żywności sprawiają, że Rosjanie próbują różnych metod, aby wrócić do domu. 

Zobacz wideo Rosyjscy żołnierze odmawiają oddelegowania na wojnę w Ukrainie

Rosyjski żołnierz złamał palec koledze, aby ten mógł wrócić do domu

Z rozmowy rosyjskiego żołnierza, stacjonującego w obwodzie charkowskim, wynika, że Rosjanie łamią sobie palce, aby móc wrócić do domów. - Nagle musiał wrócić do domu. Ale nie został zwolniony - zrelacjonował okupant w przechwyconym przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy nagraniu.

Jak przyznał żołnierz w rozmowie z ojcem, złamał koledze palec, aby ten mógł opuścić Ukrainę. - Chodź, złamię ci palec - powiedział do kolegi wojskowy. Okazuje się, że jedno uderzenie nie wystarczyło, medycy odnotowali jedynie pojawienie się siniaka. Trzeba było spróbować jeszcze raz, wówczas udało się złamać palec. 

Wojna w Ukrainie. Sytuacja na froncie 127. dnia agresji Rosji 

Jak wynika z informacji ukraińskiego Sztabu Generalnego w 127. dniu wojny Rosjanie próbują otoczyć Lisiczańsk w obwodzie ługańskim. W obwodzie donieckim prowadzą ofensywę w kierunku Bachmutu, przygotowują też atak na Słowiańsk. W ciągu ostatniej doby trwały również walki na południu kraju.

W Lisiczańsku obwodzie ługańskim rosyjska armia dąży do otoczenia sił ukraińskich, które wcześniej wycofały się z pobliskiego Siewierodoniecka. Jak wyjaśnia rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Sztupun - Rosjanie, ze wsparciem artylerii próbują blokować Lisiczańsk, oraz przejąć kontrolę nad trasą Lisiczańsk-Bachmut. Prowadzą szturm w okolicach lisiczańskiej rafinerii.

Według sztabu w obwodzie donieckim Rosjanie przegrupowują swoje oddziały, by rozpocząć ofensywę na Słowiańsk. W kierunku Bachmutu ostrzelali pozycje ukraińskiej armii i próbowali dokonać szturmu w okolicach Wuhłehirskiej elektrociepłowni, oraz rejonie miejscowości Kłynowe i Nowołuhańskie. Ataki Rosjan zostały odparte.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Rosjanie dokonywali też ostrzałów w obwodzie charkowskim i na południowym odcinku frontu - w obwodach chersońskim, zaporoskim i mikołajowskim. Według informacji ukraińskiej armii na południu kraju Rosjanie bez sukcesu próbowali odbić kilka miejscowości, które wcześniej zostały odzyskane przez Ukraińców.

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: