Władimir Putin odpowiada na żart przywódców państw G7: Byłby to obrzydliwy widok

W trakcie szczytu państw G7 przywódcy wyśmiewali rosyjską propagandę, kreującą bardzo męski wizerunek Władimira Putina. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson sugerował, że powinni rozebrać się, by pokazać, że są twardsi od Putina. Prezydent Rosji zareagował teraz na te słowa i stwierdził, że "byłby to obrzydliwy widok".

Liderzy państw G7 podczas szczytu w Alpach Bawarskich rozmawiali w niedzielę przede wszystkim o bezpieczeństwie i wojnie w Ukrainie. Politycy w żartach mówili o niekonwencjonalnych pomysłach na to, jak mogą zagrozić Władimirowi Putinowi i zademonstrować własną siłę. Przywódcy żartowali, że może powinni zapozować z nagą klatką piersiową, jak robił to prezydent Rosji

Władimir Putin Buzek: "Putin przygotowuje się do napaści na Polskę". Mówi o NATO

Na G7 żarty z nawiązaniem do Władimira Putina

- Może powinniśmy ściągnąć marynarki? - zapytał Boris Johnson na nagraniu publikowanym przez "Washington Post". Premierowi Wielkiej Brytanii z pewnością nie chodziło o wysoką temperaturę. Nawiązywał do zdjęć Putina, który bardzo chętnie i bardzo często pozował do zdjęć z odsłoniętą klatką piersiową. 

- Zaczekajmy na zdjęcie - uspokajał Johnsona Justin Trudeau. - Wszyscy musimy pokazać, że jesteśmy twardsi niż Putin. Musimy pokazać nasze mięśnie - zapewniał Johnson. - W takim razie zorganizujemy przejażdżkę konną bez koszul, prezentując klatki piersiowe - podłapał żart premier Kanady. - O tak, jazda konna jest najlepsza - włączyła się do żartów kolegów Ursula von der Leyen.

Agencja Ria Novosoti podaje, że Władimir Putin w odpowiedzi stwierdził, iż "nie wie, jak chcieli się rozebrać", ale "myśli, że byłby to obrzydliwy widok". Uznał także, że "nie jest to najlepszy moment na takie żarty".

Zobacz wideo Czy istnieje ryzyko użycia broni atomowej przez Rosjan? Siemoniak: Ryzyko jest bardzo małe

Putin był również dopytywany, czy zmieniły się cele wojny w Ukrainie. - Nic się nie zmieniło, ale taktyka może być inna - stwierdził rosyjski przywódca. W jego ocenie wezwania Zachodu do kontynuowania działań wojskowych potwierdzają założenie, że "dobro Ukrainy nie jest celem, ale środkiem do ochrony ich interesów".

Więcej najnowszych treści przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl..

Szczyt państw G7 w Niemczech "W marynarkach czy bez?" Przywódcy G7 kpią z Putina

Władimir Putin w rosyjskich mediach

Władimir Putin wielokrotnie prezentował siebie i swoją tężyznę fizyczną w mniej formalnych sytuacjach. Jedno z najsłynniejszych zdjęć, do którego nawiązywali w swoich żartach liderzy G7, przedstawia Putina podczas jazdy konnej prężącego nagi tors. Propaganda na Kremlu publikowała regularnie inne portrety przywódcy - łowiącego ryby lub grającego w hokeja. Zdjęcia natychmiast stawały się obiektami licznych żartów i memów.

Więcej o: