Wołodymyr Zełenski o "chorobie" Putina: Cierpi na brak szacunku do Ukrainy

Wołodymyr Zełenski odniósł się do spekulacji dotyczących zdrowia Władimira Putina. Stwierdził, że nie interesują go plotki na ten temat, ale jego zdaniem rosyjski dyktator cierpi na chorobę braku szacunku wobec Ukrainy i zadawania tortur napadniętemu krajowi.

W mediach pojawia się coraz więcej doniesień o pogarszającym się stanie zdrowia przywódcy Rosji. Nowotwór, choroba Parkinsona, zaburzenia psychiczne - wyliczają komentatorzy, choć dowodów na ów spekulacje brakuje. O zdanie na temat rzekomych chorób przywódcy Rosji zapytany został prezydent Ukrainy. Zdaniem Wołodymyra Zełenskiego cierpi on na "brak szacunku do Ukrainy". Dodał, że to poważniejsza dolegliwość, niż te rozumiane w sensie naukowym. 

Zobacz wideo Rosyjscy żołnierze odmawiają oddelegowania na wojnę w Ukrainie

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wołodymyr Zełenski: "Choroba jest groźna dla naszego państwa"

Prezydent Ukrainy w środę 29 czerwca w rozmowie z amerykańską telewizją NBC wyznał, że nie wie, co dolega Władimirowi Putinowi. - Sądzę, że jest poważnie chory, ale to bardziej skomplikowana choroba niż ta, o której się mówi. To choroba braku szacunku do naszych obywateli, choroba zadawania tortur naszemu krajowi - powiedział. 

Według Wołodymyra Zełenskiego na "brak szacunku do Ukrainy" cierpi nie tylko dyktator, ale także jego otoczenie. - Nadmierne ambicje, niezrozumienie i brak szacunku prawa międzynarodowego, ludzkiego życia. Dla nich to jest nic. Choroba jest groźna dla naszego państwa. Reszta to plotki, które mnie nie interesują - dodał w wywiadzie.

 

Nagła, nocna wizyta Władimira Putina na KremluPutin w nocy przyjechał na Kreml. Media o "zwiastunie ważnych decyzji"

Ukraiński wywiad: Władimirowi Putinowi zostały dwa lata

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, Kyryło Budanow, stwierdził, że rosyjski dyktator nie jest w najlepszej kondycji. - Umrze z powodu wielu ciężkich chorób w ciągu dwóch lat - powiedział, powołując się na informacje, które zostały dostarczone przez szpiegów Ukrainy, przebywających na Kremlu. W kwietniu przywódca miał przejść poważną operację onkologiczną. Według doniesień ma on cierpieć na zaawansowany, szybko postępujący nowotwór. Więcej informacji w artykule:

Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne)Nowe informacje o zdrowiu Putina. Wywiad: Dyktatorowi zostały dwa lata

Z kolei rodyjski politolog Iwan Preobrażeński twierdzi, że za plotkami na temat złego stanu zdrowia Putina może stać sam Kreml. - Myślę, że sam Kreml aktywnie podtrzymuje te plotki, nawet je wrzuca, a później zaczynają żyć swoim życiem. Tak jak na początku wrzucili nie wiadomo skąd wziętą kandydaturę sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaja Patruszewa, a teraz wrzucają, że Patruszew ma oponentów - tłumaczył. Więcej w materiale:

Władimir PutinRosja. Putin jednak ma się dobrze? "Za wrzutkami o chorobie stoi Kreml"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: