Rosja. Duży pożar przy autostradzie na południu Moskwy. Wstępna przyczyna: podpalenie

W południowej części Moskwy wybuchł pożar. Jak podaje państwowa agencja informacyjna RIA Novosti, najpierw zapaliły się śmieci, a później ogień rozprzestrzenił się na metalowy hangar.
Zobacz wideo Dziura, która płonie od 50 lat. Wszystkiemu winni radzieccy naukowcy

RIA Novosti w informacji przekazanej po godzinie 10 czasu polskiego podkreśla, że pożar wybuchł przy autostradzie Kashirskoe. Agencja - powołując się na Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych - podaje, że w płomieniach stanęły śmieci, które znajdowały się na otwartej przestrzeni, a następnie ogień przeniósł się na metalowy hangar łącznej powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Ostatecznie pożar zajął dwa tysiące metrów kwadratowych.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Na zdjęciu: Ukraińscy żołnierze w pobliżu DonbasuKwatera V korpusu armii USA w Polsce. "Strategiczne oświadczenie"

Wstępną przyczyną pożaru było podpalenie

Na razie nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał wskutek wybuchu ognia. Wstępnie, według rosyjskiego resortu spraw nadzwyczajnych, przyczyną pożaru było podpalenie.

W sieci pojawiły się nagrania ze zdarzenia:

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe BidenJoe Biden: W Polsce powstanie kwatera główna 5. korpusu armii USA

Tajemnicza seria pożarów w Rosji

Przypomnijmy, w ostatnim czasie Rosja mierzy się z serią pożarów. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy płonęło wiele strategicznych obiektów na terytorium kraju. W większości przypadków przyczyna pożarów nie została oficjalnie potwierdzona, chociaż wielu analityków i ekspertów podejrzewało działania sabotażowe. Takie przypuszczenia były np. w przypadku pożaru z 3 maja. W nocy pod Moskwą ogień pojawił się na terenie kompleksu magazynów Atlant Park - a dokładniej w magazynie należącym do prokremlowskiego wydawnictwa "Proszeszczenie". Jak informował wtedy niezależny rosyjski portal Mediazona, tuż po rozpoczęciu wojny w Ukrainie pracownicy tego wydawnictwa otrzymali polecenie usunięcia ze szkolnych podręczników "nieodpowiednich" wzmianek o Ukrainie. 

Tego samego dnia doszło do pożaru w składzie odpadów polietylenowych w rejonie Krasnojarska. Ogień miał obejmować około 500 metrów kwadratowych. 2 maja natomiast doszło do pożaru w fabryce amunicji w Permie, niedaleko Uralu. Fabryka miała produkować amunicję rakietową Grad i Smiercz, które to pociski na dużą skalę były wykorzystywane w Ukrainie. 

W połowie czerwca pożar wybuchł w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym na jednym z największych pól gazowych.

Rosja: Ogromny pożar na jednym z największych pól gazowychRosja. Potężny wybuch i pożar na jednym z największych pól gazowych [WIDEO]

Więcej o: