Atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku. Jest nagranie z pobliskiego parku [WIDEO]

Portal tpyxa.net opublikował nagranie, na którym widać to, co działo się po poniedziałkowym ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie. Materiał zarejestrowano za pomocą kamer monitoringu znajdujących się w miejskim parku.

W poniedziałek Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku. Został zniszczony także stadion miejski. Rakiety zostały wystrzelone z bombowców dalekiego zasięgu Tu-22 M3 z lotniska w rejonie Kurska.

Nagranie z pobliskiego parku opublikował portal tpyxa.net.

Liczba ofiar śmiertelnych ataku rakietowego w Krzemieńczuku przekroczyła 20, a 21 zostało uznanych za zaginionych. 59 osób zostało rannych (wśród nich było jedno dziecko).

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Ciała nie zostały jeszcze zidentyfikowane - powiedział minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski. - Był to budynek cywilny. Nigdy nie znajdowały się tam żadne siły zbrojne, ani inne formacje wojskowe. Nie ma tu bunkrów ani składów broni. W wojsku nic nie grozi nikomu, więc atakują obiekty cywilne - dodał.

Zobacz wideo Czy Polska powinna być największą siłą pancerną w Europie? Pytamy byłego ministra obrony narodowej

Ukraina. Atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku

Prokuratura Generalna Ukrainy wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy wszczęły postępowanie przygotowawcze w sprawie naruszenia prawa i zwyczajów wojennych, połączonego z zabójstwem cywilnym - poinformował Denys Monastyrski.

Ukraina. Służby na miejscu rosyjskiego ataku w KrzemieńczukuAtak w Krzemieńczuku. "Poczułam, jak odłamki wbijały mi się w ciało",

- Analitycy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i Policji Państwowej ustalili, który pułk lotniczy (Rosji) popełnił zbrodnię. Są już nazwiska pilotów, którzy wystartowali na TU-22, który dokonał śmiertelnego ostrzału - przekazał.

W akcję ratunkową zaangażowanych było ponad tysiąc osób z ukraińskich służb państwowych, wojskowych i miejskich. Usunęli już sześćdziesiąt procent gruzu. Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: