USA. Statek wycieczkowy zderzył się z bryłą lodową. Pasażerowie rozżaleni przerwanym rejsem

Statek wycieczkowy linii Norwegian Cruise Line podczas rejsu na Alaskę zderzył się z bryłą lodową - podaje portal Cruise Hive. Wypadek był spowodowany gęstą mgłą i ograniczoną widocznością.

Do zdarzenia z udziałem statku wycieczkowego linii Norwegian Cruise Line doszło w sobotę 25 czerwca. - Statek podczas rejsu na lodowiec Hubbarda na Alasce został spowity gęstą mgłą. Doprowadziło to do ograniczenia widoczności i zderzenia z glowerem [bryła lodu, która oderwała się od lodowca - red.] - poinformował USA Today w poniedziałek 27 czerwca rzecznik prasowy rejsu. Żaden z pasażerów nie ucierpiał.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Eemslift Hendrika. Akcja ratunkowa

USA. Statek wycieczkowy zderzył się z bryłą lodową. "Jesteśmy przetrzymywani"

Goście mogli zejść na ląd w niedzielę wieczorem po zacumowaniu statku w Juneau - w stolicy amerykańskiego stanu Alaska - gdzie statek przeszedł kontrolę. W poniedziałek 27 czerwca natomiast - ku zdziwieniu pasażerów - władze linii wycieczkowej nikogo nie wypuściły. - Mieliśmy być w stanie zejść ze statku dziś rano o 8 rano, jednak teraz jest 10:06 i wciąż czekamy w kolejce - relacjonował jeden z turystów. 

- Wszyscy są źli, ponieważ ostatni raz słyszeliśmy od kapitana o 8:45, że możemy wysiąść o 9:30. Ale nadal nie otworzyli drzwi. Jesteśmy przetrzymywani na statku. Ludzie bardzo się denerwują. Od lat oszczędzaliśmy na tę podróż, a Norwegian to zrujnował - powiedział Cruise Hive jeden z pasażerów.

Kolumbia. Skarby ze statku San JoseNa dnie Morza Karaibskiego odkryto wraki statków - w śr

Statek wraca do Seattle  

Statek mógł uderzyć w bryłę lodową w sposób, który spowodował uszkodzenie śruby napędowej, silnika lub kadłuba. Obecnie jest sprawny, jednak zanim będzie mógł powrócić do normalnej prędkości, zostanie poddany szczegółowej kontroli i ocenie.

Przedstawiciele Norwegian Cruise Line odwołali rejs Norwegian Sun na Alaskę. Statek powoli wraca do Seattle w stanie Waszyngton. W związku z tym we wtorek 28 czerwca o godz. 14:25 wypłynął z Juneau. Na miejscu ma być w czwartek 30 czerwca rano.

Japonia. Zatonął statek wycieczkowy. Zginęła co najmniej 11 osób. Trwają poszukiwania pasażerówJaponia. Zatonął statek wycieczkowy. Zginęło co najmniej 11 osób

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: