Kolumbia - zawaliły się trybuny podczas walki byków. Pięć ofiar i 322 rannych [WIDEO]

Co najmniej pięć osób zginęło, a 322 zostały ranne w wyniku zawalenia się trybun w El Espinal w Kolumbii. Poszkodowani oglądali rozgrywające się na arenie walki byków. Wybrany niedawno prezydent Gustavo Petro zaapelował do władz miasta o nieorganizowanie już podobnych widowisk.

Do zdarzenia doszło w mieście El Espinal położonym w centralno-zachodniej części kraju, w departamencie Tolima. Nagrania, które trafiły do sieci, pokazują, jak część trybun przewraca się na arenę, na której miejscowi brali udział w walkach byków - tradycji związanej ze świętem św. Piotra i Pawła. Trzypoziomowa drewniana konstrukcja pochłonęła widzów, ale jak podały lokalne władze, wszystkich udało się już wydobyć.

Szczyt Szatan w słowackich TatrachSłowacja. Tragiczny wypadek w Tatrach. Zginęła turystka z Polski

- Wiemy na razie o czterech ofiarach. To dwóch mężczyzn, kobieta i dziecko - powiedział w niedzielę gubernator Tolimy Jose Ricardo Orozco, cytowany przez Agencję Reutera. - Udało się opanować sytuację kryzysową na miejscu zdarzenia - przekazał dyrektor obrony cywilnej prowincji Luis Fernando Velez. - Z pobliskich miast Ibague i Melgar wysłano karetki pogotowia, aby udzielić pomocy rannym, którzy przepełnili szpital w El Espinal - dodał.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Lokalne media - w tym dziennik "El Tiempo" - podały w poniedziałek, że liczba ofiar wzrosła do pięciu. Z kolei telewizja CBS News mówi już o 322 rannych. Co najmniej 30 osób jest w ciężkim stanie.

Zobacz wideo Poparcie USA dla Ukrainy osłabło? Pytamy eksperta

Prezydent Kolumbii przeciwny walkom byków. Zaapelował do władz miasta

"El Tiempo" przypomina, że o wprowadzenie zakazu walk byków wielokrotnie apelowali obrońcy praw zwierząt. Podkreślali, że zwyczaj ten jest formą znęcania się nad zwierzętami i niesie poważne zagrożenie dla uczestników. Jednocześnie ta sięgająca XVIII w. tradycja ma wielu zwolenników.

Gustavo Petro i Francia Marquez - nowi prezydent i wiceprezydentka KolumbiiKolumbia. Gustavo Petro wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich

Przeciwny walkom byków jest Gustavo Petro, nowo wybrany prezydent Kolumbii, który zaapelował do władz El Espinal. "Zwracam się z prośbą do władz miasta, aby nie zezwalały na kolejne tego typu pokazy, w których giną ludzie i zwierzęta" - napisał w niedzielę na Twitterze. Przypomniał o tragedii z 1980 r., kiedy po uwolnieniu byków z boksów życie straciło około 500 osób, a ponad 1000 zostało rannych. Petro wyraził nadzieję, że ranni z El Espinal wrócą wkrótce do zdrowia.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: