Tajemnicza śmierć ponad 20 nastolatków w klubie w RPA

Ciała ponad 20 młodych osób znaleziono w jednym z klubów w mieście East London w Republice Południowej Afryki. Zmarli nie mieli żadnych widocznych obrażeń na ciałach. Nie wiadomo, co spowodowało ich śmierć. Nastolatki świętowały w klubie zakończenie szkoły.

Odnalezieni w klubie ludzie mieli od 13 do 17 lat - informuje agencja AP. W grupie miało być 8 dziewcząt i 12 chłopaków. W sobotę wieczorem w tawernie Enyobeni zorganizowano imprezę z okazji zakończenia roku szkolnego.

RPA. Śmierć 20 młodych ludzi w klubie. Nie wiadomo, co się stało 

Na nagraniach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, widać, że w klubie bawił się tłum. Nie wiadomo, dlaczego ponad 20 osób zmarło. Przyczyny śmierci młodych ludzi bada południowoafrykańska policja. Oficerowie sprawdzają m.in. kto i dlaczego mógł podać nieletnim alkohol.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Świadkowie twierdzą, że ciała zmarłych były porozrzucane wokół stołów i na krzesłach, bez żadnych widocznych śladów obrażeń. 

W tej chwili nie możemy potwierdzić przyczyn zgonu. Zamierzamy jak najszybciej przeprowadzić sekcje zwłok, aby ustalić prawdopodobne powody śmierci tych ludzi

- powiedział rzecznik departamentu zdrowia Siyanda Manana.

"Nie wiem, co się stało"

Właściciel klubu w East London, Siyakhangela Ndevu, powiedział lokalnym mediom, że na miejsce zdarzenia przyjechał wczesnym rankiem w niedzielę. - Wciąż nie jestem pewien, co się naprawdę stało. Kiedy wezwano mnie rano, policja powiedziała, że w klubie jest dużo ludzi. Podobnie na zewnątrz. Część z nich próbowała wedrzeć się do środka - powiedział.

Policja przekazała, że do szpitala trafiły dwie osoby, są w stanie krytycznym. Również w ich przypadku nieznany jest powód hospitalizacji. Jedna z uczestniczek imprezy powiedziała lokalnym mediom, że w klubie prawdopodobnie ktoś mógł rozpylić gaz pieprzowy, wybuchł chaos, ludzie zaczęli panikować i uciekać.

Prezydent RPA Cyril Ramaphosa złożył kondolencje rodzinom ofiar. W specjalnym oświadczeniu przekazał, że niepokoją go okoliczności, w jakich "młodzi ludzie, potencjalnie w wieku poniżej 18 lat, mogli gromadzić się w tawernie". Prezydent RPA dodał, że czeka na wyniki policyjnego śledztwa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: