Wojna w Ukrainie. Po atakach na Kijów Rosjanie ostrzelali obwody czerkaski i czernihowski. Są ofiary

Według najnowszych danych w porannym ataku rakietowym na Kijów zginęła jedna osoba, a ześć zostało rannych. Rakiety trafiły w budynek mieszkalny i przedszkole. Ostrzelano także obwody czerkaski i czernihowski w środkowej i północnej części Ukrainy.

"Do tej pory znaleziono ciało jednej osoby. Sześcioro mieszkańców domu zostało rannych. Czworo z nich, w tym siedmioletnia dziewczynka, trafiło do szpitala" - powiedział mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko. Poszkodowana dziewczynka była operowana. Według lekarzy jej stan jest stosunkowo stabilny i nie ma zagrożenia dla jej życia. Do szpitala trafiła również jej matka. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Emmanuel Macron i Władimir Putin, 2017 r.Media ujawniają jedną ostatnich rozmów Putina i Macrona przed wojną

Wcześniej Witalij Kliczko wyraził przekonanie, że poranny, pierwszy od trzech tygodni rosyjski atak rakietowy na Kijów miał zastraszyć Ukraińców przed zbliżającym się szczytem NATO.

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę w pełnej skali 24 lutego. Od 5 czerwca rosyjska armia nie dokonywała poważniejszych ataków na ukraińską stolicę. Teraz działania militarne Rosji są skoncentrowane na wschodniej i południowej części Ukrainy. 

Zobacz wideo Poparcie USA dla Ukrainy osłabło? Pytamy eksperta

Ukraina. Ataki rakietowe w obwodach czernihowskim i czerkaskim. Jedna osoba nie żyje

Po porannych atakach na Kijów Rosjanie ostrzelali także obwody czerkaski i czernihowski - informuje ukraińska armia. W obwodzie czerkaskim zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych. Uszkodzony został obiekt infrastruktury.

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"W Kijowie zadano pierwszy cios - do sześciu pocisków wystrzelono z Morza Kaspijskiego. Część zestrzeliła nasza obrona przeciwlotnicza. Następnie samoloty Tu22 M3 wystrzeliły z terytorium Białorusi pociski innej klasy. Nastąpiły dwa uderzenia na Desnę w obwodzie czernihowskim i dwa uderzenia w obwodzie czerkaskim" - powiedział rzecznik ukraińskiego Dowództwa Sił Powietrznych Jurij Ignat. 

Nagła, nocna wizyta Władimira Putina na KremluPutin w nocy przyjechał na Kreml. Media o "zwiastunie ważnych decyzji"

Więcej o: