Łukaszenka poskarżył się na Polskę i Litwę. Władimir Putin da mu rakiety

- Rosja dostarczy Białorusi systemy rakietowe Iskander-M - poinformował w Petersburgu Władimir Putin. Jak dodał, stanie się to w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jak podaje Reuter, Władimir Putin poinformował o tym podczas rozmowy z Alaksandrem Łukaszenką. Przywódcy spotkali się w sobotę w Petersburgu.

Zobacz wideo Z jakimi propozycjami Joe Biden przyjedzie na szczyt NATO w Madrycie?

Władimir Putin zapowiedział przekazanie Białorusi systemów Iskander-M

- Dostawa nastąpi w ciągu kilku miesięcy - przekazał Putin cytowany w depeszy Reutera. Agencja przypomina, że mobilny system Iskander-M może stosować pociski balistyczne i manewrujące - konwencjonalne oraz jądrowe. Zasięg wynosi do 500 km.  

Reuter relacjonuje, że podczas rozmowy z przywódcą Rosji Łukaszenka powiedział, że Białoruś jest zaniepokojona rzekomą "agresywną", "konfrontacyjną" i "odpychającą" polityką Polski i Litwy.

O Iskanderach z Rosji Alaksandr Łukaszenka mówił w jednym z wywiadów już w listopadzie 2021 roku. W rozmowie z rosyjskim pismem "Obrona Narodowa" przyznał, że "męczy" Putina w sprawie wyrzutni Iskander. - Potrzebuję kilku dywizjonów na zachodzie, na południu, niech stoją - mówił.

Rosjanie wystrzelili pocisk, który zawrócił i uderzył w pobliżu ich pozycjiRosjanie wystrzelili pocisk. Ten zawrócił i spadł w pobliżu [WIDEO]

Więcej o: