Węgry. "Brazylijski Escobar" złapany w Budapeszcie. Miał nie żyć od dwóch lat

"Brazylijski Escobar", a właściwie Sérgio Roberto De Carvalho, został aresztowany w Budapeszcie. Po tym, jak policja odkryła, że baron narkotykowy sfingował własną śmierć, był na celowniku mundurowych. W końcu udało się trafić na jego trop na Węgrzech. Mężczyzna jest podejrzany o handel narkotykami na ogromną skalę, pranie pieniędzy, oszustwa i morderstwa.

Do zatrzymania jednego z największych handlarzy narkotyków na świecie doszło we wtorek (21 czerwca) w Budapeszcie. Organizacja przestępcza kierowana przez Brazylijczyka Sérgio Roberto De Carvalho jest odpowiedzialna za przemyt co najmniej 45 ton kokainy w latach 2017-2019. Były one transportowane z Brazylii do Holandii, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. 

 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo CBŚP przejęło broń, amunicję i narkotyki od zorganizowanej grupy przestępczej

Węgry. "Brazylijski Escobar" miał nie żyć od dwóch lat 

Sérgio Roberto De Carvalho zwany majorem Carvalho albo brazylijskim Pablo Escobarem był od lat poszukiwany przez policję federalną. W 2020 roku został aresztowany w Hiszpanii w luksusowej rezydencji w mieście Marbella. Okazało się jednak, że do więzienia trafił pod fałszywym nazwiskiem Paul Wouter. W sierpniu tego samego roku, po wpłaceniu kaucji, wyszedł na wolność, a słuch o nim zaginął.

"Władze Hiszpanii nie wiedziały, że mają do czynienia z Carvalho. Po wpłaceniu kaucji sfingował własną śmierć, wysyłając do odpowiednich instytucji zaświadczenie, że Wouter zmarł na COVID-19" - podaje brazylijski serwis informacyjny Globo.

Zatrzymanie zorganizowanej grupy przestępczejBiałystok. 12 osób zatrzymanych. Sprzedawali narkotyki i certyfikaty COVID-19

Węgry. Major Carvalho podawał się za Meksykanina 

W zeszłym roku władze odkryły, że mężczyzna sfingował swoją śmierć i wszczęły poszukiwania. Tymczasem Carvalho uciekł do Europy. Przez ostatnie dwa lata mieszkał na Węgrzech, gdzie przedstawiał się jako Meksykanin. Baron narkotykowy porównywany do Pabla Escobara został zatrzymany przez węgierską policję przy współpracy z Interpolem.

Na przestrzeni lat w Brazylii skonfiskowano łącznie 163 nieruchomości powiązane z Carvalho. Posiadał on również nieruchomości w Portugalii, Hiszpanii i Dubaju. Dodatkowo zajęto należące do niego: 37 samolotów, 70 samochodów i miliony euro w gotówce.

Mężczyzna jest podejrzany o handel narkotykami na ogromną skalę, pranie pieniędzy, oszustwa i morderstwa.

Meksyk - znaleziono zabitych jezuitów i przewodnika turystycznegoMeksyk. Znaleziono ciała księży i przewodnika. W tle kartel narkotykowy

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: