Ukraina. Wywiad przechwycił rozmowę Rosjanina z żoną. "Elita" szkolona do wojny z NATO - zniszczona

Ukraińska armia niemal doszczętnie zniszczyła "elitę" rosyjskich sił zbrojnych, która przygotowywała się do konfrontacji z NATO - wynika z rozmowy telefonicznej, którą przechwyciły Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowały w środę (22 czerwca) przechwyconą przez wywiad rozmowę telefoniczną jednego z rosyjskich żołnierzy. Mężczyzna, walczący w obwodzie charkowskim, opowiadał swojej żonie o dramatycznej sytuacji jego oddziału.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy NATO wyciągnie wnioski z wojny w Ukrainie?

Wojna w Ukrainie. Rozmowa rosyjskiego żołnierza z żoną. Przeżyli ci, którzy odmówili

Z rozmowy wynika, że jednostki Zachodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej zostały całkowicie rozbite przez armię Ukrainy.

- Nie ma już Okręgu Zachodniego, wszystko jest w Rosji. (...) Cały sprzęt jest zepsuty, wieża nie działa, koła zepsute, coś innego nie działa... Potem koła są zepsute, potem coś innego... I tak ochotnicy idą na front - wyliczał żonie okupant.

Rosyjska armia (zdjęcie ilustracyjne}Rozmowa Rosjanki z synem. "Kto będzie na nasze emerytury zarabiać?"

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. "Elita" nie przetrwała

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w udostępnionym wpisie w mediach społecznościowych wskazują, że Zachodni Okręg Wojskowy Rosji obejmuje w szczególności Moskwę, Sankt Petersburg i "elitę wojskową", która była przygotowywana do przeciwstawienia się siłom NATO. Jednak - jak mówił żołnierz - ta "elita" w większości nie przetrwała.

"Wielu oficerów ginie, brakuje kierowców, a siły piechoty są używane jako 'mięso armatnie'" - podaje SBU. "Więc teraz, jak mówi ten okupant i potwierdza sytuacja na froncie, armia rosyjska walczy licznie i potyka się na ziemi. Wierzymy w nasze Siły Zbrojne i pracujemy ramię w ramię dla zwycięstwa Ukrainy!" - podsumowuje.

Samochód z dziennikarzami został ostrzelany przez rosyjskich żołnierzyRosjanie otworzyli ogień do dziennikarzy. "Bombardują wszystko" [WIDEO]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: