Rosja. "Łzy Zełenskiego" - taka wódka ma być sprzedawana w sklepach w Moskwie

W moskiewskich sklepach można znaleźć wódkę nazwaną "Łzy Zełenskiego". Na butelce znajduje się m.in. wizerunek prezydenta Ukrainy. Nagranie, na którym widać wspomniany alkohol udostępnił korespondent dziennika "The Wall Street Journal".

"Wśród rosyjskich marek wódek prym wiodą takie marki, jak Putinka, Medvedevka i Jelcynka. Teraz 'Łzy Zełenskiego' są podobno w sprzedaży w moskiewskich supermarketach" - napisał na Twitterze przebywający w Ukrainie korespondent "The Wall Street Journal" - Matthew Luxmoore.

Zobacz wideo Prezydenci Duda i Zełenski spotkali się w Kijowie. Tak wygląda polityczna przyjaźń

Rosja. W Moskwie sprzedają wódkę nazwaną "Łzy Zełenskiego"

Dziennikarz dołączył do wpisu siedmiosekundowe nagranie. Na klipie widać, jak posługujący się językiem rosyjskim mężczyzna trzyma w dłoni butelkę wódki. Na niej znajduje się napis: "Łzy Zełenskiego". Na środku butelki widać też grafikę prezydenta Ukrainy, który ociera łzę. Pod nazwą alkoholu można też przeczytać, że jest to edycja limitowana. 

Dziennikarze amerykańskiego "Newsweeka" próbowali zweryfikować, gdzie dokładnie wykonano nagranie. Niestety nie udało się potwierdzić, czy wódka szydząca z prezydenta Wołodymyra Zełenskiego rzeczywiście sprzedawana jest w stolicy Rosji

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Rosyjski żołnierz w Mariupolu (zdjęcie ilustracyjne)Ukraina. Rosjanie pouciekali do lasów. Szukają ich teraz dowódcy

Wojna w Ukrainie - 118. dzień walk

We wtorek 21 czerwca Siły Zbrojne Ukrainy podały aktualny bilans strat Rosjan. Wynika z niego, że od początku wojny okupanci stracili między innymi: 34 100 żołnierzy, 1496 czołgów, 3606 transporterów opancerzonych, 752 systemy artyleryjskie, 98 systemów przeciwlotniczych, 216 samolotów, 181 śmigłowców, 611 dronów, 14 okrętów i łodzi oraz 2537 innych pojazdów.

We wtorek ciężkie walki toczyły się na zachód i południowy zachód od Izjum, gdzie ukraińskie wojska rozpoczęły kontrofensywę wymierzoną w linie zaopatrzeniowe Rosji. Okupanci kontynuują ataki na południe od Bahmutu. Większość Siewierodoniecka jest pod kontrolą najeźdźców.

Czołg, Ukraina (9.06.2022 r.)Słowacja wstrzymuje dostawę czołgów do Ukrainy. Chce więcej od Niemiec

Więcej o: