Ukraina. Koza uruchomiła pułapkę, którą zastawili rosyjscy żołnierze. Okupanci zostali ranni

Ukraińscy dziennikarze podzielili się historią, która miała wydarzyć się we wsi Kinski Rozdory w Zaporożu. Zbłąkana koza zbliżyła się do szpitala, w którym stacjonowali Rosjanie. Wtedy też uruchomiła ładunek wybuchowy, który podłożyli okupanci.

"Ukraińska Prawda" poinformowała, że do zdarzenia miało dojść we wsi Kinski Rozdory, znajdującej się w okupowanym przez Rosjan Zaporożu. Koza, która błąkała się w tamtej okolicy, najprawdopodobniej wyszła z jednego z gospodarstw. 

Zobacz wideo Czy istnieje ryzyko użycia broni atomowej przez Rosjan? Siemoniak: Ryzyko jest bardzo małe

Wojna w Ukrainie. Koza uruchomiła pułapki rozstawione przez Rosjan. Nastąpiła eksplozja

Koza pojawiła się w okolicy lokalnego szpitala, wokół którego stacjonowali Rosjanie. Chodząc niedaleko budynku, miała zdetonować podłożony przez żołnierzy ładunek wybuchowy, który miał być pułapką na Ukraińców

Zwierzę najprawdopodobniej nastąpiło na granat, który wybuchł, co spowodowało reakcję łańcuchową - doszło do eksplozji pozostałych rozmieszczonych przez Rosjan ładunków. W wyniku tego zdarzenia rannych miało zostać kilku rosyjskich żołnierzy. Według doniesień "Ukraińskiej Prawdy", powołującej się na Centralną Agencję Wywiadowczą Ministerstwa Obrony Ukrainy, okupanci mieli ucierpieć "w różnym stopniu".

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Rosyjski żołnierz - zdjęcie archiwalneManewry w obwodzie kaliningradzkim. Odpowiedz Rosji na blokadę litewską?

Do tej pory jednak nie zdołano ustalić, co stało się ze zwierzęciem. Nie wiadomo więc, czy koza przeżyła. Ukraińskie służby podają natomiast, że na terenie placówki medycznej znajdować się mogło około 40 wrogich żołnierzy.

Z szacunków ONZ wynika, że Ukraina jest obecnie jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie. Ukryte ładunki wybuchowe mają znajdować się na obszarze około 80 tys. kilometrów kwadratowych kraju. Rosjanie zostawiają takie pułapki w domach i wokół nich, na polach, a nawet wokół ciał zabitych przez siebie cywilów. Niektóre ładunki zostały znalezione przez ukraińskich żołnierzy nawet w dziecięcych zabawkach. 

Wojna w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne)Ukraińcy przeprowadzili kontratak na Wyspie Węży. "Operacja trwa"

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: