Korea Północna zmaga się z kolejną zakaźną chorobą. To nie COVID-19

W Korei Północnej pojawiła się choroba atakująca układ pokarmowy. Według doniesień z Seulu, to nie koronawirus.

Korea Północna zmaga się z kolejną falą infekcji COVID-19 oraz z niedoborami żywności. Teraz w tym państwie pojawiło się zagrożenie dla zdrowia. Choroba, która atakuje układ pokarmowy - informuje agencja Reutera.

Zobacz wideo Odejścia z Rady Medycznej to votum nieufności dla ministra zdrowia? Prof. Pyrć odpowiada

Korea Północna. Kolejna choroba zakaźna. Atakuje jelita

Odizolowana od świata Korea Północna wciąż nie uporała się z epidemią Covid-19, tymczasem mieszkańców kraju atakuje już nowa choroba. Objawy skupiają się wokół układu pokarmowego

W środę wysłał leki do zachodniego miasta portowego Haeju, gdzie wykryto ośrodek choroby, wysłano leki. Państwowa agencja informacyjna donosi o "ostrej epidemii jelitowej".

"(Kim) podkreślił potrzebę powstrzymania epidemii w najwcześniejszym możliwym terminie poprzez podjęcie precyzyjnych środków w celu poddania podejrzanych przypadków kwarantannie, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby" - podała agencja rządowa, cytowana przez Reutersa.

Kim Dzong Un, Pjongjang (10.06.2022 r.)Korea Płn. Po próbach rakietowych, może dojść do testów broni nuklearnej

Władze monitorują sytuację. W tej chwili eksperci podejrzewają, że może chodzić o cholerę lub dur brzuszny.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl>>>

Pierwsze przypadki pojawiły się akurat wtedy, kiedy Korea Północna ogłosiła stan wyjątkowy z powodu braków szczepionek i środków medycznych. To skutki walki z koronawirusem.

Wywiad Korei Południowej poinformował z kolei, że choroby, które przenoszą się przez kontakt z zakażaną wodą i wydzielniami - takie jak tyfus, czyli inaczej dur brzuszny - pojawiły się w Korei Północnej jeszcze przed ogłoszeniem przez to państwo wybuchu epidemii koronawirusa.

Korea Południowa oferowała wsparcie w zwalczaniu pandemii koronawirusa, jednak północny reżim odrzuca wszelkie propozycje pomocy czy dialogu.

Od momentu oficjalnego ogłoszenia wybuchu pandemii Covid-19 w Korei, Pjongjang codziennie informuje o liczbie pacjentów cierpiących na "gorączkę". Eksperci podejrzewają, że dane te mogą nie być wiarygodne.

W czwartek Korea Północna poinformowała o 26 010 osób z objawami gorączki. Suma pacjentów z objawami Covid-19 od końca kwietnia przekroczyła już 4,5 miliona. Z powodu koronawirusa umrzeć miały tam 73 osoby.

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: