Włochy. "Uprowadzonej" 5-latki szukała cała Sycylia. Matka Eleny przyznała się do morderstwa

Całe Włochy żyły poszukiwaniami małej Eleny. Jej matka utrzymywała, że 5-latka została uprowadzona dla okupu, co okazało się kłamstwem. Po wielu godzinach przesłuchiwań przyznała się do morderstwa córki.

Martina, 23-letnia mieszkanka miejscowości Tremestieri Etneo leżącej niedaleko Katanii we Włoszech, w poniedziałek 13 czerwca zgłosiła na policję uprowadzenie swojej 5-letniej córki Eleny. Jak relacjonowała kobieta, zakapturzeni mężczyźni mieli otworzyć drzwi jej samochodu i wyciągnąć dziecko zaraz po tym, jak odebrała dziewczynkę z przedszkola. Dzień później, 14 czerwca, wyznała, że kłamała i przyznała się do morderstwa dziewczynki - podaje włoska agencja prasowa Agenzia Nazionale Stampa Associata. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat.

Włochy. Zamordowała 5-letnią córkę. Ciało owinęła workami na śmieci

Rodzina Eleny nie jest uważana za zamożną, dlatego śledczy od początku wątpili w prawdziwość wersji zdarzeń o okupie czy to, że za rzekomym uprowadzeniem stoi przestępczość zorganizowana. Według policji wymyślona przez kobietę historia o porwaniu przez zamaskowanych mężczyzn miała oddalić od niej podejrzenia. Po wielu godzinach przesłuchań przyznała się do morderstwa. 

Martina powiedziała, że odebrała swoją córkę z przedszkola, a następnie, gdy już wróciły do domu, zabiła ją nożem. Ciało owinęła workami na śmieci i zakopała na opuszczonej działce w miejscowości Mascalucia, 600 m od miejsca zbrodni. Kobieta wskazała śledczym, gdzie znajduje się ciało dziewczynki.

Katastrofa śmigłowca we Włoszech Włochy. Siedem ofiar katastrofy śmigłowca. Ratownicy znaleźli ciała

Włochy. Zabiła przez zazdrość?

Na ciele dziewczynki znaleziono liczne rany kłute na szyi, uchu i górnej części pleców - podaje włoski portal Il fatto quotidiano. Kobieta nie podała motywu zbrodni. Według śledczych 5-latka mogła zostać zabita przez matkę "z powodu zazdrości" o nową partnerkę ojca Eleny - dziewczynka miała bowiem z kobietą dobry kontakt.

Matka Eleny została oskarżona o morderstwo z premedytacją i ukrywanie ciała. Martina przebywa w areszcie.

Karabinierzy (zdjęcie ilustracyjne) Zjadł obiad, a potem strzelał do kucharza. Napastnik zatrzymany

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: