Rosja. Władimir Putin przystępuje z nogi na nogę i chwieje się podczas wystąpienia. Jest nagranie

Brytyjskie media udostępniły nagranie z przemówienia Władimira Putina, które miało zostać zarejestrowane podczas obchodów Dnia Rosji - w niedzielę 12 czerwca. Na fragmencie widać, jak polityk przestępuje z nogi na nogę i nie może opanować drżenia.

Nagranie zostało udostępnione głównie przez brytyjskie media. Zarejestrowany podczas obchodów Dnia Rosji fragment wzbudza wątpliwości co do stanu zdrowia Władimira Putina.

Zobacz wideo „Najważniejsza jest efektywność energetyczna. Dopiero wtedy będzie mogli powiedzieć: Goodbye Putin!"

Rosja. Władimir Putin trząsł się na uroczystości z okazji Dnia Rosji

W udostępnionym przez dziennik "Express" filmie widać przemówienie reżysera Nikity Michałkowa. Obok niego stoi Władimir Putin, którego zachowanie zwróciło uwagę zagranicznych mediów. W trakcie przemowy reżysera widać bowiem, jak prezydent Rosji trzęsie się w niekontrolowany sposób oraz lekko przechyla się do przodu i do tyłu. 

Na kolejnych ujęciach widać natomiast, jak polityk nerwowo przystępuje z nogi na nogę. Putin wygląda tak, jakby miał trudność z ustaniem w jednym miejscu przez dłuższą chwilę. 

 

Nietypowe ruchy prezydenta Rosji zostały też zarejestrowane wcześniej podczas wizyt prezydentów Tadżykistanu czy Białorusi. Wówczas zauważono, że Putin nie może opanować podrygu nóg i intensywnie kręci stopami nawet wówczas, gdy siedzi na krześle. Na początku 2022 roku polityk został zarejestrowany przed spotkaniem z Alaksandrem Łukaszenką. Na nagraniu widać ponownie, jak trzęsie się jedna z jego nóg, a ponadto prezydent Rosji przytrzymuje się podłokietnika. Można zauważyć też drżenie lewego ramienia, drgania prawej dłoni i nieco zachwiany chód. Nagrania, na których widać te zdarzenia, dostępne są w artykule poniżej. 

Władimir Putin bacznie obserwowany. Dziwne podrygi nóg zwróciły uwagę mediów [WIDEO] Putin na kolejnym nagraniu - uwagę zwracają dziwne podrygi nóg [WIDEO]

Zagraniczny wywiad od kilku miesięcy informuje o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina

Z piątkowych doniesień "Il Massaggero", które pojawiły się jeszcze przed obchodami Dnia Rosji, wynika, że Władimir Putin ma od lekarzy zakaz brania udziału w dłuższych spotkaniach czy występach na żywo. Prezydent Rosji po spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami miał bowiem potrzebować pilnej pomocy medycznej. Polityk podobno zasłabł podczas wstawania i bez pomocy innych osób nie mógł utrzymać się na nogach. 

Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne) Putin potrzebował pilnej pomocy medycznej? Nowe doniesienia

W ostatnich dniach informacji o złym stanie zdrowia prezydenta Rosji pojawia się coraz więcej. Służby wywiadu na Zachodzie niemal od początku wojny w Ukrainie donoszą o chorobach Putina. Większość informuje o zaawansowanym stadium nowotworu. Polityk ma cierpieć na nowotwór trzustki lub tarczycy. 

Doniesienia te nie zostały jednak nigdy potwierdzone przez Kreml, chociaż media donoszą także, iż Moskwa przygotowała się na "najgorszy scenariusz" i sytuację, gdy Putin nie będzie już w stanie rządzić państwem. Wówczas władzę ma przejąć specjalny organ - Rada Państwa. 

Więcej o: