Sześcioletnia Solomiia skradła serca, grając na flecie i rapując. Wszystko dla ukraińskiej armii [WIDEO]

Sześcioletnia Solomiia chce pomóc ukraińskiej armii. W tym celu w centrum Dniepru gra na flecie i rapuje piosenkę "Stefania" zwycięzców tegorocznej Eurowizji - zespołu Kalush Orchestra. - Zamierza w ten sposób wspierać ukraińskich bohaterów dopóty, dopóki będzie trzeba - powiedziała mama dziewczynki.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym dziewczynka na deptaku w Dnieprze ubrana w białą sukienkę i owinięta flagą Ukrainy gra na flecie i rapuje. Za wykonanie piosenki "Stefania" ukraińskiej grupy Kalush Orchestra jeden z przechodniów wrzucił do jej pudełka darowiznę. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy podpis Prezydenta pod ustawą o Sądzie Najwyższym kończy spór z UE?

6-letnia Solomiia zbiera pieniądze, by pomóc ukraińskiej armii

Sześcioletnia dziewczynka nazywa się Solomiia Reut. Okazuje się, że od dłuższego czasu śpiewa i gra na flecie w Dnieprze, aby wesprzeć ukraińską armię. Jej matka, Ksenia, powiedziała Agencji Reutera, że pieniądze uzbierane przez córkę zostaną przekazane m.in.: na sprzęt pierwszej pomocy, kamizelki kuloodporne, drona, koce, nosze czy lekarstwa. Jak zaznaczyła kobieta, "to wyłączna inicjatywa sześciolatki". - Zamierza w ten sposób wspierać ukraińskich bohaterów dopóty, dopóki będzie trzeba - dodała.

W ten sposób dziewczynce udało się w ciągu dwóch dni zebrać pieniądze wystarczające na zakup kamizelki kuloodpornej. Do jej kieszeni włożyła własnoręcznie napisany list. Życzyła w nim przyszłemu właścicielowi, by "powrócił do domu jako zwycięzca".

Zespół Kalush Orchestra z utworem "Stefania" wygrał w maju w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zdobyli łącznie 631 punktów, tym samym nagroda - kryształowy mikrofon - trafiła w ręce Ukraińców. Po inwazji wojsk rosyjskich melodia stała się jedną z najpopularniejszych piosenek w kraju. 

MariupolMariupol. Rosjanie chcą otworzyć sezon w zbombardowanym teatrze

Kalush Orchestra sprzedali kryształowy mikrofon

Zespół Kalush Orchestra przeznaczył swoją wygraną w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji statuetkę (kryształowy mikrofon) na aukcję charytatywną. "Puchar przywieziony na Ukrainę przez chłopaków z Kalush Orchestra został sprzedany za 900 tysięcy dolarów" - napisali na Instagramie organizatorzy aukcji. Nagrodę kupiła ukraińska giełda kryptowalut WhiteBIT. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup trzech dronów dla Ukraińskich Sił Zbrojnych. 

Więcej na ten temat w artykule:

Kalush Orchestra (zdjęcie ilustracyjne)Kalush Orchestra sprzedali nagrodę za Eurowizję. Pieniądze dla armii Ukrainy

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: