Włochy. Rosyjski krążownik przepłynął 150 mil od brzegów Apulli. "Agresywna postawa Moskwy"

Rosyjski okręt wojenny wywołał we Włoszech niepokój. Pojawił się w odległości 150 mil od Apulli na południu kraju - przekazały włoskie służby. Obecnie na Morzu Śródziemnym znajduje się 20 rosyjskich jednostek wojskowych.

Rosyjski krążownik rakietowy Wariag znalazł się w odległości 150 mil morskich od brzegów Apulii, która znajduje się na południu kraju. Przedstawiciele Marynarki Wojennej twierdzą, że obecność statków ma charakter pokazowy, a Rosja chce zwrócić na siebie uwagę. Coraz częściej statki wojenne są widziane na Morzu Śródziemnym i w aktualnej sytuacji międzynarodowej wzbudzają niepokój.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Włochy. Rosyjskie okręty są monitorowane

Zarówno NATO jak i władze włoskiej Marynarki Wojennej obserwują wszystkie rosyjskie okręty, które pojawiają się na morzu - przekazała 13 czerwca agencja Ansa. Włosi twierdzą, że tego typu zachowania są oznaką "agresywnej postawy Moskwy", która wysyła na teren Morza Śródziemnego coraz więcej jednostek wojennych. Informacje na temat krążownika Wariag pojawiły się już w piątek 10 czerwca na specjalistycznych stronach rządowych.

Emmanuel MacronScholz, Macron i Draghi jadą do Kijowa. Możliwe deklaracje dot. uzbrojenia

Włochy. Na Morzu Śródziemnym jest obecnie 18 rosyjskich okrętów

Według informacji przekazanych przez włoską agencję informacyjną okręt znajdował się wówczas na Morzu Jońskim, 300 mil od wybrzeża Apulii, i kierował się na południowy wschód w stronę Krety. Przepłynął więc w odległości 150 mil od brzegów Apulli. Admirał Enrico Credendino, szef włoskiej marynarki przekazał, że obecnie na Morzu Śródziemnym znajduje się 18 rosyjskich okrętów nawodnych i dwa podwodne, które mogą wysyłać pociski strategiczne. Dodał również, że nigdy wcześniej w tym miejscu nie było ich tak wiele.

RF-93610 IL18(20M) Russian Air Force UUMB (zdjęcie ilustracyjne)Bałtyk. Rosyjskie samoloty w "niewidzialnym" przelocie. "Przedmurze konfliktu"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: