Co kradną Rosjanie? "Lista hitów" Ministerstwa Obrony Ukrainy. Toaleta w TOP5

Ministerstwo Obrony Ukrainy przedstawiło listę rzeczy, które są najczęściej kradzione przez rosyjskich żołnierzy. Jak się okazało, w pierwszej piątce znajdują się nie tylko przedmioty potrzebne na froncie, ale też ubikacje czy nawet budy dla psów.

Od początku wojny w Ukrainie Rosjanie okradają zniszczone mieszkania i domy. Żołnierze zabierają wyposażenie i przedmioty, które mogą mieć jakąś wartość - ale nie tylko. Na początku czerwca Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła rozmowę Rosjan, którzy zazdrościli Ukraińcom zagranicznych podróży. Z ich mieszkania skradli pamiątki z wakacji, łącznie z magnesami na lodówkę. 

Zobacz wideo Co się dzieje w Ukrainie? Pytamy w 3. miesiące od ataku Rosji [Q&A Gazeta.pl]

Wojna w Ukrainie. Rosjanie wciąż kradną. Ministerstwo Obrony przygotowało listę najbardziej "pożądanych" produktów

Ministerstwo Obrony Ukrainy stworzyło listę pięciu najczęściej kradzionych przez rosyjskich żołnierzy rzeczy. Jak się okazuje, są to nie tylko przedmioty, które mogą przydać się wojskowym na froncie.

Jednym z najczęściej kradzionych przedmiotów są kotły grzewcze. Jak podaje ukraine24.news, w obwodzie kijowskim jeden z rosyjskich żołnierzy zginął w momencie, gdy kradł ten przedmiot. Portal informuje też, że rosyjscy żołnierze "wyswobodzili" każdy dom w Katiużance w obwodzie kijowskim od skarpet. Kradną także buty wojskowe lub trapery. Z rzeczy niezwiązanych z operacjami na froncie na liście "hitów" znalazły się również toalety, a także psie budy. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Ukraińska armia zniszczyła kolejny śmigłowiec bojowy Ka-52 'Aligator' Rosjanie znów stracili śmigłowiec Ka-52 "Aligator". Miał być niezniszczalny

Wojna w Ukrainie - 111. dzień walk

Poza tym w mediach pojawiały się informacje o tym, że Rosjanie kradną także futra, kożuchy, kurtki, garnitury, a nawet bieliznę, którą zostawili w swoich domach uciekający przed wojną Ukraińcy. Giną również laptopy, telefony komórkowe, telewizory, wyposażenie kuchni, dziecięce zabawki czy całe kabiny prysznicowe. Z jednej ze szkół Rosjanie ukradli nawet kable.

W mediach społecznościowych pojawiły się też nagrania, jak żołnierze Putina próbują wyłapać kury. Na początku wojny Rosjanie zabijali też zwierzęta hodowlane - na przykład krowy i świnie. Teraz sami mierzą się z głodem i brakiem dostaw żywności. Więcej na ten temat w artykule poniżej.

Wojna w Ukrainie. Rosyjscy agresorzy na terenach okupowanych. Mariupol, 27 maja 2022 r. Rosjanie nie mają co jeść na froncie. "Zgadnij mamo, co ostatnio jadłem"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: