Wojna w Ukrainie. Rosjanie stracili kolejny śmigłowiec Ka-52 "Aligator". Miał być niezniszczalny

Ukraińska 93. Brygada Zmotoryzowana podała w poniedziałek, że zestrzelono kolejny rosyjski śmigłowiec Ka-52 "Aligator". Maszyna krążyła nieopodal Iziumu w obwodzie charkowskim.

Ukraińska armia zestrzeliła kolejny rosyjski śmigłowiec Ka-52 "Aligator". Maszyna warta blisko 16 milionów dolarów została trafiona nad okupowanym obwodem charkowskim w okolicach Iziuma. To drugi tego typu śmigłowiec, który zestrzelono w tym rejonie. W maju rosyjska armia straciła taką samą maszynę. Ukraińcy zestrzelili ją wówczas polskimi rakietami "Piorun".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

SiewierodonieckNieoficjalnie: Putin wysyła policjantów do Donbasu

Wojna w Ukrainie. Kolejny śmigłowiec Ka-52 "Aligator" zestrzelony

Informację o zestrzeleniu śmigłowca podała w poniedziałek (14 czerwca) w mediach społecznościowych 93. Brygada Zmotoryzowana. Poinformowała, że maszyna została trafiona w obwodzie charkowskim, po czym spadła na okupowane przez rosyjską armię tereny między wsiami Sułyhiwka i Dowheńke w rejonie iziumskim. Rosjanie twierdzili, że śmigłowiec Ka-52 "Aligator", druga wersja śmigłowca Ka-50 Black Shark, to jedna z najnowocześniejszych i najlepszych maszyn w rosyjskiej armii; że to najnowocześniejszy system obrony lotniczej - przekazała agencja Unian.

Wojna w Ukrainie. Straty rosyjskiej armii wciąż rosną

Ministerstwo Obrony Ukrainy przekazało we wtorek (14 czerwca) informację, że do tej pory rosyjska armia straciła około 32 500 żołnierzy, 1434 czołgi, 3503 maszyny pancerne, 721 systemów artyleryjskich, 213 samolotów, 179 helikopterów, 13 statków. Minionej dobry Rosjanie ponieśli największe straty w rejonie bachmuckim w obwodzie donieckim. Przekazano również, że w obwodzie charkowskim armia rosyjska skupia się na obronie już osiągniętych pozycji.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: