Rosjanie wysadzili ostatni most w Siewierodoniecku. Nieoficjalnie: Putin wysyła policjantów do Donbasu

Rosjanie zniszczyli trzeci, ostatni most nad Dońcem Siewierskim w Siewierodoniecku - poinformował w mediach społecznościowych gubernator obwodu ługańskiego. Do miasta nie da się dostarczyć pomocy, nie można też ewakuować cywilów, ale - jak podkreśla Ukraina - nie jest ono całkowicie zablokowane. Tymczasem rosyjski portal niezależny Meduza przekazał, że Władimir Putin wysyła do Donbasu policjantów z Rosji.
Zobacz wideo Rosję i Chiny łączy ścisłe partnerstwo na wielu płaszczyznach?

Siewierodonieck od wielu tygodni jest miejscem walk między siłami rosyjskimi a ukraińskimi. To jedno z ostatnich miejsc w obwodzie ługańskim, które nie jest okupowane w całości przez Rosjan. Siły rosyjskie próbują też sforsować rzekę. Do tej pory nie było to możliwe, ale w ostatnich dniach poziom wody spadł o trzy metry.

Jak poinformował Serhij Hajdaj, pomoc humanitarna dociera natomiast codziennie do Lisiczańska po drugiej stronie rzeki. Stamtąd nadal można się ewakuować, choć miasto jest stale ostrzeliwane przez Rosjan.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Amnesty International pokazało nowy raport ws. zbrodni wojennychNowe raporty ws. zbrodni wojennych Rosji. "Szokujące lekceważenie życia"

Rosja wysyła policjantów do Donbasu

Rosja wysyła policjantów do Donbasu - napisał niezależny portal Meduza. Rosyjskie MSW nie potwierdziło tej informacji. Według serwisu funkcjonariusze z obwodu rostowskiego są wysyłani między innymi do Doniecka, Ługańska, Mekiejewki i Gorłówki.

Portal internetowy 161.ru poinformował, że część delegowanych policjantów zostaje w separatystycznych regionach miesiąc, ale jest też grupa funkcjonariuszy, których rozlokowano tam na czas nieokreślony. Rosyjscy dziennikarze niezależni podkreślają, że większość separatystów z oddziałów tamtejszej milicji wysłano na front i nie ma komu pilnować porządku w miastach.

Wcześniej portal Meduza napisał, że Kreml obsadza swoimi ludźmi najważniejsze urzędy w samozwańczych republikach i zamierza utworzyć na terytoriach obwodów ługańskiego, donieckiego i chersońskiego oddzielny okręg, który zostanie włączony do Rosji.

18-latka podejrzewana o zdradę stanu18-latka zdradzała Rosjanom dyslokację wojsk Ukrainy. Grozi jej dożywocie

Więcej o: