Watykan. Papieska msza i procesja z okazji Bożego Ciała odwołane. Chodzi o problemy zdrowotne Franciszka

W związku z niedyspozycją papieża Franciszka odwołano mszę świętą i tradycyjną procesję Bożego Ciała z jego udziałem. Poinformowało o tym Biuro Prasowe Watykanu.

W jednozdaniowym komunikacie czytamy, że ze względu na ograniczenia nałożone na papieża w związku z bólem kolana i specyficzne potrzeby liturgiczne uroczystości Bożego Ciała, nie zostanie odprawiona planowana Msza Święta.

Nie odbędzie się też procesja połączona z błogosławieństwem eucharystycznym. Uroczystości były planowane na najbliższą niedzielę, gdyż wtedy obchodzi się we Włoszech Boże Ciało.

Zobacz wideo Co rząd powinien zrobić by obniżyć ceny węgla na rynku? Pytamy posłankę Hennig-Kloskę

Papież Franciszek ma problemy zdrowotne. Odwołano nie tylko papieską mszę i procesję Bożego Ciała

Od pewnego czasu Franciszek porusza się na wózku inwalidzkim, a przewodniczenie wielu uroczystościom religijnym powierza swoim najbliższym pracownikom. Sam ogranicza się do wygłoszenia homilii.

Papież Franciszek - zdjęcie archiwalne Papież Franciszek zakończy wcześniej swój pontyfikat? "Dogodna okazja"

W związku z kłopotami ze zdrowiem papieża w ubiegłym tygodniu przełożono na późniejszy termin planowaną na początek lipca pielgrzymkę Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Południowego Sudanu. Medycy obawiali się, że podróż może zniweczyć rezultaty terapii wdrożonej z powodu problemów z kolanem. Pielgrzymka ma się odbyć w późniejszym terminie. 

W związku z kłopotami ze zdrowiem papieża w zeszłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że Franciszek złoży rezygnację, jak jego poprzednik Benedykt XVI. Franciszek zdementował te pogłoski, mówiąc, że pojawiają się zawsze, kiedy papież jest chory.

Papież Franciszek Papież Franciszek: Gdy kazania są za długie, ludzie wychodzą na papierosa

Więcej o: