Ukraińskim żołnierzom udało się wydostać z okrążenia Rosjan. Wyjątkowe nagranie ze Siewierodoniecka

Trwają walki na ulicach Siewierodoniecka. W mediach społecznościowych zostało opublikowane nagranie z frontu, na którym możemy zobaczyć walkę z perspektywy jednego z żołnierzy ukraińskiej armii.

Trwają walki w Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim na Ukrainie. Według brytyjskiego wywiadu wojskowego Rosjanie chcą stopniowo przejąć od Ukraińców Siewierodonieck i okolice używając nieproporcjonalnie wielkiej przewagi sił i artylerii. NEXTA opublikowała na Twitterze nagranie z frontu, które zostało wykonane przez znajdujących się w miejscowości żołnierzy.

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać dalsze działania Rosjan? Pytamy eksperta

Siewierodonieck. Ukraińskim żołnierzom udało się wydostać z okrążenia Rosjan

"Ukraińscy bojownicy zostali połowicznie okrążeni, ale byli w stanie przedostać się na inną pozycję i po drodze zabić kilku okupantów" - czytamy w opisie zamieszczonego nagrania. To, co jest jednak wyjątkowe w zarejestrowanym materiale, to jego punkt widzenia. Film został bowiem nagrany z perspektywy jednego z żołnierzy.

Wojna w Ukrainie. Trwają walki w Siewierodoniecku. Rosjanie wzmocnią swoje siły?

Jak poinformował szef administracji obwodowej Serhij Hajdaj, szczególnie trudna sytuacja panuje w pobliskiej miejscowości Toszkiwka, gdzie Rosjanie próbują przerwać linię ukraińskiej obrony. Serhij Hajdaj powiedział, że sytuacja w obwodzie ługańskim jest najgorsza w całym kraju. Nie sposób policzyć rosyjskich ostrzałów.

Trwają walki na ulicach Siewierodoniecka, siły ukraińskie odparły rosyjskie ataki w rejonach miejscowości Wrybiwka, Metołkino i Mykołajiwka, a także w okolicy Popasnej, położonej około 30 kilometrów na południe od Siewierodoniecka. Jak powiedział Serhij Hajdaj, nie można określić liczby ofiar. Siły rosyjskie ostrzeliwują dzielnice mieszkalne. W ciągu ostatniej doby Rosjanie ostrzelali też zakłady "Azot" i "Skłopłastyk" w Siewierodoniecku, a także miasta Łysyczańsk, Metołkine i Pawłohrad.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

RF-93610 IL18(20M) Russian Air Force UUMB (zdjęcie ilustracyjne) Rosyjskie samoloty weszły w przestrzeń powietrzną Szwecji

Jak pisze brytyjski wywiad w codziennym raporcie, Rosjanie przygotowują utworzenie dodatkowych, trzecich batalionów w niektórych jednostkach walczących w Donbasie. By je w pełni sformować, brakuje jednak żołnierzy. Aby bataliony zostały wysłane do Ukrainy, trzeba będzie skorzystać albo z młodych rekrutów, albo z rezerwistów objętych mobilizacją. Według brytyjskiego wywiadu, wysłanie trzecich batalionów skróci okres przegrupowania rosyjskich sił we wschodniej Ukrainie.

Władimir Putin Historyk: "Rosja ma straszliwy plan zagłodzenia świata". Trzy punkty

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: