Wielka Brytania. 14-letni Polak zamordowany. Próbował obronić matkę przed atakiem nożownika

14-letni Polak zmarł od odniesionych ran, których doznał próbując ratować swoją mamę. Kobieta została zaatakowana przez nożownika. Do zdarzenia miało dojść prawdopodobnie w domu, w którym mieszkały ofiary.

Jak podaje "Manchester Evening News", do zdarzenia doszło w czwartek 9 czerwca. Tego dnia 14-letni Polak próbował ratować mamę przed atakiem nożownika. Niestety chłopiec również został dźgnięty nożem. 14-latek zmarł w sobotę 11 czerwca wieczorem w wyniku odniesionych obrażeń.

Zobacz wideo

Wielka Brytania. 14-letni Polak zmarł po tym, jak bronił mamy przed atakiem nożownika

W szpitalu nadal przebywa matka chłopca. Około 40-letnia kobieta jest w stanie stabilnym. Do zdarzenia miało dojść prawdopodobnie w miejscu, w którym mieszkały ofiary tej napaści. 

Policja z Manchesteru opublikowała oświadczenie rodziny zamordowanego 14-latka. "Jakub był czule nazywany przez rodzinę Kubą. Zawsze był popularnym dzieckiem, nawiązywał przyjaźnie gdziekolwiek był, dzięki swojej przyjaznej i gadatliwej naturze. Zawsze mówił, co myśli, był psotny, zabawny i zawadiacki" - napisała rodzina w komunikacie.

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Alkohol, butelka (zdjęcie ilustracyjne)Policja szuka osób, które kupiły skażony denaturat w Dąbrowie Górniczej

"Kochał swojego Xboxa i piłkę nożną, był kibicem Manchesteru City. Był taki, jak każdy inny chłopiec w jego wieku. Pomagał tak wielu ludziom, nawet tym, których dopiero co poznał. Dla naszej rodziny jest bohaterem" - przekazali najbliżsi zmarłego chłopca.

Policja poinformowała również, że domniemanym sprawcą ataku jest 44-letni mężczyzna z Manchesteru. Dzień po ataku został on zatrzymany w hrabstwie Kent na południu Anglii. Obecnie podejrzany jest przesłuchiwany. Z nieoficjalnych ustaleń dziennika wynika, że napastnik miał wcześniej znać swoje ofiary.

Saaudun Brahim i Shaun Pinner siedzą za kratkami w sali sądowej w Doniecku, na terytorium kontrolowanym przez rząd Donieckiej Republiki Ludowej, we wschodniej Ukrainie, 9 czerwca 2022 r.Rodziny skazanych na śmierć Brytyjczyków: Jesteśmy zdruzgotani

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Wielka Brytania. 14-letni Polak zamordowany. Próbował obronić matkę przed atakiem nożownika
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl