Biuro Zełenskiego: Rosjanie ostrzeliwują pola pociskami zapalającymi. Próbują powtórzyć Wielki Głód

- Ci, którzy wywołują światowy kryzys żywnościowy, próbując powtórzyć Wielki Głód, również chcą zniszczyć ukraińskie zbiory - mówił Andrij Jermak, szef biura kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak dodał, Rosjanie ostrzeliwują pola pociskami zapalającymi.

"Wojska wroga ostrzeliwują ukraińskie pola pociskami zapalającymi"- przekazał w sobotę na komunikatorze Telegram Andrij Jermak, szef biura Andrij Jermak, szef biura (kancelarii) prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

"Ci, którzy wywołują światowy kryzys żywnościowy, próbując powtórzyć Wielki Głód, również chcą zniszczyć ukraińskie zbiory" - dodał.

Jak podkreślił, ukraińscy żołnierze "gaszą pożary", ale "terroryzm żywnościowy" musi zostać powstrzymany.  "Omawiamy z naszymi sojusznikami sposoby rozwiązania kryzysu żywnościowego" - zaznaczył szef prezydenckiej kancelarii.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Chiny wyciągają wnioski z wojny w Ukrainie? Dr Przychodniak: Nie

Zełenski: Grozi nam ostry i poważny kryzys żywnościowy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę, że wojna na Ukrainie będzie mieć wpływ nie tylko na ten kraj, ale też na przyszłość porządku międzynarodowego. Przemawiając zdalnie na konferencji państw azjatyckich w Singapurze prezydent Zełenski podziękował za wsparcie, udzielane jego krajowi przez sojuszników. 

Morawiecki tłumaczy się przed elektoratem. Mówi o kryzysie globalnym Morawiecki tłumaczy się przed elektoratem. Mówi o kryzysie globalnym

- To nie jest tylko wsparcie dla Ukrainy, ale także dla was - powiedział Wołodymyr Zełenski. Dodał, że "na polach bitewnych Ukrainy zdecyduje się przyszłość zasad rządzących światem". Prezydent podkreślił, że rosyjska blokada ukraińskich portów, która uniemożliwia eksport żywności, szkodzi nie tylko Ukrainie, ale całemu światu.

Konferencja Solidarnej Polski dotycząca KPO Ziobro o kamieniach milowych. Nie zgadza się na ideologiczne szaleństwa

- Grozi nam ostry i poważny kryzys żywnościowy i głód w wielu krajach Azji i Afryki - dodał Wołodymyr Zełenski. Przypomniał, że Rosja blokowała dostawy surowców energetycznych, powodując wzrost cen, a teraz robi to samo z żywnością.

Więcej o: