Niemcy. Obława na nożownika, który zaatakował kobietę i dziecko na terenie szkoły

Na terenie szkoły podstawowej w miejscowości Esslingen w południowych Niemczech mężczyzna zaatakował nożem kobietę i dziecko. Ciężko ranne przebywają w szpitalu. Policja zaangażowała olbrzymie siły, by znaleźć napastnika.

Około godziny 8 rano w miejscowości Esslingen w landzie Badenia-Wirtembergia (w płd. części Niemiec) uzbrojony w nóż mężczyzna wtargnął na teren szkoły podstawowej. Zaatakował kobietę (61 lat) i dziewczynkę (7 lat).

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo W warzywach z Hiszpanii przemycano marihuanę i haszysz. Zatrzymano trzech Polaków

Niemcy. Atak nożownika w szkole podstawowej. Ucierpiała kobieta i dziecko

Mimo że w Badenii-Wirtembergii nadal trwają ferie z okazji święta Zesłania Ducha Świętego, to w szkole w Esslingen odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci. Na razie nie jest jasne, czy obie ofiary były razem, gdy zostały zaatakowane, czy stało się to samej szkole, czy w jej pobliżu.

Służby medyczne natychmiast przewiozły kobietę i dziewczynkę do szpitala. - Są poważnie ranne i znajdują się w klinice - cytuje słowa rzecznika policji portal RTL News. Według aktualnych informacji ich stan jest stabilny i nic nie zagraża ich życiu.

Niemiecka policja (zdjęcie ilustracyjne)Niemcy. Tragiczny wypadek. Trzy osoby nie żyją, 18 jest rannych

Esslingen. Trwają poszukiwania nożownika

Śledczym nie udało się jeszcze ustalić motywu ataku. Prowadzą działania na dużą skalę, które mają ich doprowadzić do nożownika. Na miejscu obecne są liczne siły policyjne oraz jednostka specjalna (SEK). Budynek szkoły został odgrodzony kordonem. Ponadto do akcji został zaangażowany śmigłowiec.

- Podejrzany uciekł. Możliwe też, że nadal przebywa gdzieś na terenie szkoły - powiedział rzecznik policji. Według wstępnych ustaleń poszukiwany mężczyzna ma około 30 lat, długie włosy i brodę. Funkcjonariusze zaznaczają, że może być nadal uzbrojony.

Berlin - miejsce, w którym sprawca wjechał w tłum przechodniówBerlin. Mężczyzna, który wjechał w ludzi, był w amoku, w aucie miał plakaty

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: