Niemcy. Tragiczny wypadek. Trzy osoby nie żyją, 18 jest rannych

Trzy osoby zginęły, a aż 18 zostało rannych podczas wypadku na trasie A14 w pobliżu miejscowości Halle w Niemczech. Zderzyły się tam cztery pojazdy. Jednym z nich podróżowała młodzieżowa drużyna piłki nożnej.

Dwa samochody osobowe i dwa vany zderzyły się w okolicy miejscowości Halle w niemieckiej Saksonii. W jednym z większych pojazdów podróżowała drużyna młodzieżowego klubu piłki nożnej FC Magdeburg, jadąca na mecz do Mersburga - podał "Bild". W wypadku życie straciły trzy osoby.

Zobacz wideo KOLIZJA OSOBÓWKI Z HULAJNOGĄ

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Niemcy. Tragiczny wypadek w rejonie Halle

Policja podała, że pojazdy zderzyły się około 17.00.

"W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe i dwa vany. Kilka osób zostało uwięzionych w pojazdach" - poinformowała rzeczniczka policji.

Młodzież, podróżująca jednym z busów była właśnie w drodze na mecz wyjazdowy do Merseburga - przekazał "Bild". Wszyscy sportowcy, wraz z opiekunami trafili do szpitala. Członkowie klubu złożyli kondolencje najbliższym ofiar zderzenia.

Ofiary śmiertelne wypadku podróżowały pojazdem osobowym. Akcja ratownicza zaangażowała kilka śmigłowców należących do służb ratowniczych. Przez kilka godzin trasa A14 była całkowicie zamknięta.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: